Zakletý čtvrtek.

Den rozdělující týden na obě poloviny je řidičům na Nymbursku zřejmě osudný. Dlouhodobě bourají nejčastěji právě v tento ten, ačkoliv ve většině ostatních regionů jsou nejkritičtějšími dny pátek a neděle. Vcelku logicky.

Nejinak tomu bylo i první prázdninový měsíc. „Ve čtvrtek jsme zaregistrovali celkem třináct hlášených nehod. V sobotu a neděli to bylo po deseti nehodách, v pátek „pouze“ osm. Nejklidnějším dnem je tradičně úterý. V sedmém měsíci se staly jen tři oficiální nehody,“ uvádí nymburští dopraváci.
Pokud se podíváme na čas, většina nehod se stává dlouhodobě v rozmezí mezi 16 a 18 hodinou. V červenci se v této době stalo 8 nehod, ovšem stejný počet bouraček je hlášeno také v době od 8 do 10 dopoledne.

Celkem se v červenci na silnicích Nymburska stalo 57 nehod, což je ve srovnání s loňským červencem o tři více. Zatímco loni si vyžádal první prázdninový měsíc první oběť roku 2010 na našich silnicích, letos naštěstí nezemřel nikdo. Celkem už v roce 2011 zahynuli na nymburských silnicích čtyři lidé.

Když zůstaneme u srovnání: loni se v tomto období nikdo vážně nezranil, letos k těžkým úrazům přišlo pět lidí, které často odvážel vrtulník do pražských nemocnic. Naopak lehce zraněných bylo loni 38, letos je to 24.

Bourali také typičtí letní adrenalinoví šoféři, tedy motorkáři na silných strojích. Právě jeden z nich si přivodil velmi těžká poranění na konci měsíce na hlavním jičínském tahu u Činěvsi. „Pětadvacetiletý motorkář zezadu narazil do traktoru. Lékaři mají podezření na poranění páteře a možná další vnitřní zranění.“

To byla první zpráva z místa nehody. K té došlo ve středu 27. července po deváté hodině ranní. Podle policejních informací jel traktor s uzavřeným přívěsem ve směru od Činěvsi na Senice a chtěl odbočit doleva z hlavního tahu na Velenice. Ve stejném směru za ním jel motorkář, který se jej patrně pokusil předjet a nezaregistroval změnu směru jízdy traktoru. „Narazil do něj zezadu a došlo k pádu,“ uvedli policisté na místě nehody.

Motocyklista byl vážně zraněn a lékař záchranky si vyžádal přílet záchranářského vrtulníku. „Muž byl při vědomí, ale v šoku. Existovalo podezření na zranění páteře, náraz byl zřejmě velmi silný. Nelze také vyloučit další vnitřní poranění,“ uvedli záchranáři. Vrtulník převezl mladíka do střešovické nemocnice.