Luxusní fáro visící z mostu při výjezdu na Poděbrady, utopený malý renault jen o pár set metrů dál.

A nejen to: opilý šofér, který naboural při cestování po nymburském sídlišti několik aut a kontejner nebo citroën na střeše u Krchleb.
To vše mohli vidět náhodní kolemjdoucí a především dopravní policisté během středy a čtvrtečního rána. Těžko říci, zda na řidiče nějak působilo bouřkové počasí.

Opilecké rodeo

Jako první na sebe v této nelichotivé bumparádě upozornil devětašedesátiletý řidič renaultu, který se ve středu před půl druhou ráno snažil projet sídlištěm. Neujel daleko. „V Sadové ulici na přímém úseku nezvládl řízení a částečně vyjel vpravo mimo silnici, kde zezadu narazil do zaparkované Škody Felicia,“ popsala úvodní část překážkové jízdy policejní mluvčí Petra Potočná.

Pak šofér zamířil do Jasmínové ulice. V té narazil přední částí auta do kontejneru. Při vyjíždění naboural zadní částí do Škody Octavia. Prostor na manévrování se mu zdál příliš malý. Přesto ještě z místa odjel.

Ovšem ne daleko. Po pár minutách byl dopaden policejní hlídkou a za další chvíli bylo jasné, co řidiče k takovému podivnému způsobu jízdy vede. „Podrobil se dechové zkoušce i následnému odběru krve. Dechová zkouška ukázala 2,07 promile alkoholu,“ konstatovala policejní mluvčí. Naštěstí se divoká jízda obešla bez zranění, škoda byla vyčíslena na 21 tisíc korun.

Žlutá korveta nad řekou

Ještě divočeji však přímo v době večerní středeční bouřky jel sedmatřicetiletý šofér luxusního sporťáku Chevrolet Corvette Coupe. Podle našich informací se po našem regionu prohánějí pouze dva vozy tohoto typu. A jeden z nich ve středu večer nedokázal z Nymburka vyjet.

Podle vlastní výpovědi i policejního vyšetřování se mu stala osudnou velká kaluž před nedávno vybudovaným mostem přes Mrlinu při výjezdu z Nymburka na Poděbrady. „Po projetí kaluže dostal smyk, vyjel vpravo mimo silnici, prorazil zábradlí na mostě a narazil do potrubí v konstrukci mostu,“ popsala nehodu Potočná.

Ani v tomto případě nebylo nutné volat záchranku, nikdo zraněn nebyl. Vzhledem k typu auta byla vyčíslena značná hmotná škoda. „Na autě je to 300 tisíc korun, na mostě pak 15 tisíc. Alkohol u řidiče byl vyloučen,“ doplnila policistka.

Vylovení, vysušení, odbahnění

Citát vypůjčený ze slavného Jáchyma se hodí na nehodu, která se stala jen pár minut po vražení sporťáku na most. A také jen o kousek dál. Nedaleko elektrárny se doslova utopil Renault Clio. „Ve 22.45 jsme měli ohlášenu nehodu, při níž šofér nezvládl řízení a sjel do Mrliny u vodní elektrárny. Zraněn nebyl,“ řekl zástupce šéfa nymburské dopravky Tomáš Nermuť.

Podle neoficiálních informací si řidič špatně vyložil dopravní značení a tam, kde ještě čekal pevnou cestu, byla najednou cesta vodní.
Z vody mu pak na pevnou zem pomohli hasiči se speciálním jeřábem.

Ti měli v noci nakonec více práce s řidiči než s očekávanými následky bouřky.

Citroën na střeše

Nejvážnější nehoda se stala ve čtvrtek kolem osmé ranní na trase mezi Krchleby a Jizbicemi. Výsledkem byl citroën na střeše a dva zranění, převezení do nymburské nemocnice. „Třiatřicetiletý řidič Fordu Focus předjížděl kolonu vozidel. V tu chvíli mu ve stejném směru vjel do cesty citroën řízený o dva roky starším šoférem. Došlo ke střetu, po němž citroën skončil mimo silnici,“ vylíčila karambol policejní mluvčí.

Tentokrát byla záchranka zapotřebí. „Dva muži byli s drobnými oděrkami ošetřeni na místě, další dva byli s lehkými zraněními převezeni do nymburské nemocnice. U jednoho jsme ošetřili tržnou ránu na stehně,“ řekl zasahující lékař

Dopravní akce

Přes sérii nehod nakonec žádná z nich neměla fatální následky. Nicméně policisté potvrzují, že v budoucích dnech chystají řadu dopravních akcí. „Některé z nich budou zaměřené ke konci školního roku,“ prozradil Nermuť.