Nehoda kamionu Daf s návěsem se stala čtyřicet minut po nedělní půlnoci na sjezdu z dálnice D11 u Osečka. „Dvaačtyřicetiletý řidič z Nového Jičína se nevěnoval řízení a na přímém úseku sjel vpravo mimo silnici do lesa, kde narazil do několika stromů,“ řekla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Po nárazu zůstal šofér v autě zaklíněn a utrpěl poranění hlavy a pravé nohy. „Byl převezen záchrannou službou do nemocnice v Kolíně. Zkouška na alkohol byla u řidiče negativní,“ doplnila policejní mluvčí. Škoda na autě činí 510 tisíc korun.

Druhá nehoda se stala v ranních hodinách, konkrétně v 6.20 hodin v Nymburce. Podle prvních výsledků vyšetřování je za ni zodpovědný třiačtyřicetiletý řidič Škody Fabia, který vyjížděl na ulici Bedřicha Smetany. „Nedal přitom přednost osmačtyřicetileté cyklistce, která jela po hlavní silnici. Došlo ke srážce, při níž byla cyklistka lehce zraněna,“ uvedla Potočná.

I cyklistka putovala na ošetření do nemocnice, tentokráte do nymburské. Ani v tomto případě nebyl u řidiče zjištěn alkohol. „Škoda byla vyčíslena částkou jeden tisíc korun, a to na kole cyklistky,“ upřesnila policistka.