Stále pod padesáti nehodami měsíčně se drží statistiky havárií na Nymbursku. Konkrétně v březnu byli dopraváci u čtyřiceti nehod. Čtyři lidé byli vážně zraněni. osmnáct zranění bylo klasifikováno jako lehkých.

Asi nejvážnější nehoda se stala 23. března na starém pražském tahu před kerským motorestem Ohio. Čelně se střetly dodávka Renault Master a Škoda Felicia. Z osobáku zbyl nepoužitelný vrak, dvě ženy uvnitř byly zraněny. Nastoupit museli hasiči, kteří spolujezdyni vystříhali speciálními nůžkami.

Spolujezdkyně má mnohačetná poranění dolních končetin a musela být převezena vrtulníkem do pražské nemocnice, její zranění jsou vážná,“ uvedl na místě zasahující lékař. Podle dostupných informací je spolujezdkyni 34 let. Řídila její o dva roky starší sestra. Ta má rovněž poranění končetin, ovšem nikoliv tak vážná a byla převezena sanitou do nymburské nemocnice. Nejlépe vyvázl z nehody řidič dodávky, ačkoliv i tento vůz skončil značně poškozený na boku v příkopu. „Měl poleptané prsty na ruce od kyseliny z akumulátoru a byl převezen na chirurgii nymburské nemocnice,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková. Podle prvních informací za nehodu mohl řidič dodávky, který jel od Sadské a zřejmě usnul. „Přejel do protisměru, kde narazil do felicie jedoucí od Prahy,“ potvrdili policisté.

Z dalších statistických čísel za první čtvrtletí letošního roku je fakt, že z celkových dosavadních 123 nehod se jich 74 stalo v obci a 49 mimo obec. Nejčastějšími příčinami nehod jsou způsob jízdy a rychlost. Na pomyslném bronzovém stupínku je nedání přednosti.

S S jarem, potažmo létem, přibývá také počet řidičů, kteří jsou pod vlivem alkoholu, případně drog. Zejména omamné látky jsou bohužel řidičským hitem. „Částečně opravdu přibylo řidičů pod vlivem drog, částečně se toto číslo zvyšuje také kvůli lepšímu vybavení hlídek, které mají možnost řidiče na tyto látky testovat,“ uvedl vrchní komisař František Kuneš.

Dubnová statistiky zřejmě nebude o mnoho veselejší. Vážné nehody už byly zaregistrovány například u Osečka nebo Činěvsi.