Nehoda se stala ve 13 hodin nedaleko konce letištní ranveje v poli. "Došlo k pádu z asi 30 metrů," uvedla středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová. Ta také odpoledne potvrdila, že oběťmi nehody byli dva muži, pilot ročník 1972, druhý muž ročník 1965. "Zda došlo k technické závadě na stroji, nebo šlo o chybu pilota, je v šetření nymburských kriminalistů ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod," řekla Richterová a dodala, že vyšetřování může trvat i několik týdnů.

Podle neoficiálních informací, které na místě zjistil Nymburský deník, šlo o ultralehké letadlo z České Lípy. V letadle zahynul pilot a jeden pasažér. K vyšetřování nehody přijeli i zástupci Letecké amatérské asociace a odborníci z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. "Je to hrozné. Nebudu vám nyní nic říkat, informace podají až policisté," uvedl krátce po nehodě jeden z hlavních organizátorů Leteckého dne otřesený Oldřich Hořák. Podle organizátorů se nehoda letadla nestala při akrobacii.

Kolem dvanácté hodiny bylo na letišti odhadem přes tisíc lidí. "Ty stroje létaly nad hlavami diváků. Říkala jsem si, že kdyby některý spadl, rozmetá tady všechny. A pak se stalo tohle. Je to neštěstí. Ale zaplaťpánbůh, že to nespadlo mezi lidi," řekli dva návštěvníci, kteří se chystali z letiště zrovna odejít. Podle dalších účastníků šel stroj střemhlav dolů a pak se objevil kouř.

Mezi prvními byli na místě členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů Hořátev. "Na místě dále zasahují profesionální i dobrovolní hasiči z Nymburka a zajišťují místo nehody," uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.