Už před jedenáctou dopoledne uzavřela část dálnice D11 nehoda, která se stala na 45. kilometru ve směru na Hradec Králové. „Řidička vozidla Hyundai nezvládla řízení a narazila do svodidel. Na místě byly dvě osoby zraněny a dálnice byla na čas kompletně uzavřena. Později byl obnoven provoz jedním jízdním pruhem,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Další nehoda se stala krátce po poledni na křižovatce před restaurací U Pařízků v Městci Králové. Ze snímků je patrné, že ačkoliv ani jeden z řidičů nebyl zraněn, muselo jít o velkou ránu. „Řidič Škody Rapid přijíždějící po vedlejší silnici nedal přednost Mercedesu přijíždějícímu po hlavní. Došlo ke střetu, škoda byla vyčíslena na 900 tisíc korun,“ uvedla Potočná. Přední část Mercedesu byla slisovaná. Obě auta pak skončila zaklíněná těsně před vchodem do pizzerie, která je rohovým domem. Zmíněná křižovatka je ve chvíli, kdy podél hlavní silnice parkují další vozy, značně nepřehledná a výjezd z vedlejší silnice je komplikovaný.

Do třetice pak policisté museli kolem 14. hodiny vyrazit na silnici mezi Sadskou a Zvěřínek. Na ní havaroval motorkář, podle prvních informací bez cizího zavinění. „Utrpěl zlomeninu nohy a kvůli podrobnějším vyšetřením byl převezen do nemocnice v pražských Vinohradech,“ doplnila policejní mluvčí.