Kriminalisté se k případu dostali až v sobotu ráno, kdy strojvedoucí nákladního vlaku projíždějícího Velkým Zbožím u Poděbrad nahlásil, že zahlédl poblíž zastávky zřejmě mrtvé tělo. „Na místo se okamžitě sjely všechny složky záchranného systému. Chlapec nebyl mrtvý, ale měl velmi vážná poranění. Poté, co mu lékař zajistil základní životní funkce, byl vrtulníkem přepraven do jedné z pražských nemocnic,“ řekl policejní rada Marek Šmíd.

Vyšetřovatelé pátrali po totožnosti mladíka, kterou se jim podařilo velmi brzy zjistit. Stejně jako to, že předchozí večer trávil v Lysé na diskotéce. Jak se však chlapec z Milovic dostal z Lysé až k Poděbradům? Svoji roli zřejmě kromě již zmíněného alkoholu sehrála i nešťastná náhoda. Současné stadium vyšetřování počítá s verzí, že mladík si spletl vlaky a na nádraží nasedl místo do vlaku na Milovice do soupravy mířící na Poděbrady. To, že do lázeňského města v noci skutečně dojel, je už potvrzeno. Stejně jako to, že na poděbradském nádraží nasedl ve 3.41 ráno do vlaku mířícího opačným směrem na Benešov. Ovšem pobyl v něm jen několik minut. Hned po nástupu do vlaku se zamkl na toaletě, kde si velmi znečištěné oblečení svlékl a nechal jej tam.

„Ve spodním prádle vystoupil z vlaku ve Velkém Zboží ve 3.44. Žádáme případné svědky, kteří cestovali tímto vlakem nebo se pohybovali v uvedenou dobu poblíž zastávky ve Velkém Zboží, aby se přihlásili na policii. Mohou svým svědectvím pomoci při pátrání po přesném sledu událostí, které se v tu dobu odehrály,“ uvedl policejní rada.

Je totiž velmi pravděpodobné, že po vystoupení mladíka vlak zachytil a přivodil mu velmi vážná poranění, se kterými byl později objeven strojvedoucím projíždějícího nákladního vlaku. Mladík podle dostupných informací stále bojuje o život v pražské nemocnici.

Příběhy mladíků pod vlivem alkoholu bohužel nejsou pro policisty až tak výjimečnou záležitostí. Pokud se budeme držet Lysé nad Labem, podivuhodný víkendový případ v hlavní roli s opilým chlapcem se stal před pěti lety. Tehdejší „hrdina“ však už byl plnoletý, konkrétně devatenáctiletý. Zřejmě i proto usedl za volant Peugeotu 406 a absolvoval opravdu divokou jízdu. Jeho putování skončilo v neděli nad ránem kolem půl čtvrté. „Při průjezdu levotočivou zatáčkou nezvládl řízení, vyjel vpravo mimo silnici a narazil do okrasných keřů, tújí a plynové rozvodné skříně," řekla tehdy policejní mluvčí Petra Potočná.

Jenže tento karambol mladého jezdce ještě nezastavil. Patrně vycouval a pokračoval ve spanilé jízdě. Ovšem pouze do další levotočivé zatáčky. „Po 500 metrech projížděl další zatáčkou, opět vyjel vpravo mimo silnici, kde tentokrát narazil do stromu," popsala druhou nehodu Potočná.

Při šoférovi stálo štěstí, z obou havárií vyvázl bez zranění. „Podrobil se dechové zkoušce, která ukázala 2,58 promile alkoholu. Vzápětí podstoupil lékařské vyšetření a odběr krve," doplnila policejní mluvčí. Celkem tak napáchal škodu za 71 tisíc korun. A neměl u sebe řidičský průkaz.

Fakta z případu

- mladík se v pátek večer pohyboval v Lysé na diskotéce
- zřejmě omylem nastoupil na vlak do Poděbrad, místo do Milovice
- v Poděbradech vystoupil a ve 3.41 nastoupil do zpátečního vlaku
- z něj o tři minuty později vystoupil jen ve spodním prádle na zastávce ve Velkém Zboží
- později jej zahlédl ležet u zastávky strojvedoucí nákladního vlaku, který případ ohlásil