Nymburskému deníku se podařilo oslovit svědkyni napínavé události, o které se dá jen těžko mluvit jako o vánoční. Přesto se stala v pátek odpoledne, tedy na druhý vánoční svátek.

"Bylo kolem páté odpolední, když u nás na náměstí zazvonil zvonek. Zvonily ženy, které šly po náměstí na procházce a uviděly mladíka, který upadl do bezvědomí na lavičce. Ze sedu se prostě skácel bezvládně do lehu.Ženy u sebe neměly mobil, proto zvonily na nás a proto jsem číslo 112 vytáčela já," říká svědkyně, která bydlí na náměstí, ale nepřála si být jmenována.

Podle dalších svědkyň se jednalo o zhruba pětadvacetiletého mladíka z nedalekých Běrunic. "Záchranka jela z Rožďalovic, ale byla tu za chvíli. Mladík nebyl při vědomí, ale dýchal a měl tep. Byl ale úplně studený. V první chvíli jsme měly opravdu strach, jestli žije," vypráví svědkyně události.

Strach navíc umocňovalo několik lahví alkoholu pod jeho lavičkou. "Ale alkohol z něj vůbec cítit nebyl. Údajně před jeho kolapsem se kolem něj pohybovala partička kamrádů, která ovšem v kritické chvíli utekla a nechala ho tam být. Ti kluci včetně toho v bezvědomí mají pověst mladíků, kteří už mají zkušenosti s drogami," říká žena, která mladíkovi možná zachránila život.

Záchranáři po příjezdu mladíka asi čtvrt hodiny oživovali přímo v sanitce. Potom jej zřejmě odvezli k hospitalizaci. Bližší informace o zdravotním stavu mladíka se zatím nepodařilo zjistit. U akce asistovali také policisté. "Byla oznámena na linku 112informace o mladíkovi na zemi na náměstí bez známek života. Po příjezdu jsme asistovali jeho předání záchranné službě," uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.