Šestasedmdesátiletá žena za volantem Peugeotu 205 je další obětí železničního neštěstí na Nymbursku. Na nechráněném přejezdu nedaleko dostihového závodiště v Lysé zřejmě přehlédla světelnou signalizaci a vjela na přejezd. Bohužel přesně ve chvíli, kdy místem projížděl elefant.

K neštěstí došlo kolem třetí odpoledne. „Podle našich informací došlo ke střetu osobního auta a vlaku. Na místě zemřela jedna žena. Pokud se potvrdí informace, že jde o majitelku vozu, pak se jedná o šestasedmdesátiletou ženu,“ uvedla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Podle dostupných informací žena žila v nedalekých Byšičkách.

Auto se po nárazu zaklínilo pod přední část elefantu, po zhruba dvoustech metrech se rozlomilo a přední část s řidičkou zůstala v příkopu vedle trati. Zadní část auta zůstala zaklíněná pod vlakem, který dobrzdil asi o sto metrů dál.

Na místo dorazila záchranka, policie i desítky hasičů. „Existuje podezření, že v autě mohla být další osoba,“ uvedl jeden z hasičů, kteří okamžitě začali propátrávat okolí trati. Vlaky na trase mezi Prahou a Lysou byly na několik hodin zastaveny.

Pátrání po případných dalších obětech bylo naštěstí neúspěšné. „Zraněn nebyl nikdo další, ani mezi cestujícími z vlaku,“ potvrdila Potočná.
Hasiči však cestující včetně vozíčkářů museli z vlaku evakuovat.

Proč vjela žena na přejezd, nikdo stoprocentně neví. S největší pravděpodobností se však jednalo o nepozornost řidičky. „Samozřejmě se ještě bude prověřovat, zda fungovalo signalizační zařízení a další okolnosti nehody,“ doplnila Potočná.

Poslední tragická nehoda na Nymbursku, která souvisela s železničním přejezdem, se odehrála v září u přejezdu mezi Krchleby a Straky. Těsně za ním smetl Citroen Berlingo dvaašedesátiletého muže na babetě, který byl odhozen do pole a na místě mrtev.

Tragická nehoda se stala na tomtéž přejezdu také loni 23. listopadu. Tehdy přišel o život čtyřicetiletý řidič škodovky, jehož převálcoval na přejezdu motorák.

Náraz, nepříjemné zvuky muchlaného plechu a zastavení vlaku. Tak popsla tehdy střet cestující v osobním motorovém vlaku, který se onoho dne před třetí hodinou odpolední srazil se Škodou Octavia. Čtyřicetiletému řidiči škodovky už nebylo pomoci.