Podle prvotních zjištění policistů vyšetřujících na místě nehodu nezvládl řidič mokrou silnici v pravotočivé zatáčce ve směru z centra Loučeně. V té době bylo krátce po bouřce se silným lijákem. I to mělo na nehodu velmi pravděpodobně vliv. „Po nezvládnutí průjezdu vyjela dodávka do protisměru a střetla se s protijedoucím nákladním autem,“ potvrdila policistka na místě.

U nehody zasahovala i záchranná služba. Naštěstí však nedošlo k žádnému vážnému zranění. „Na místě byli vyšetřeni dva pacienti. Nebyl nutný jejich transport do nemocnice," potvrdila mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

K nehodě došlo před známou patřínskou restaurací. Podle svědků to byla obrovská rána. „Byl to velký náraz. Vždyť se podívejte, avia má utržené kolo,“ poznamenal jeden ze svědků.

Policisté během vyšetřování srážky řídili dopravu na místě kyvadlově, což vzhledem k tomu, že se celá věc odehrála v zatáčce navíc na začátku svahu nebylo jednoduché. Hasiči uklízeli vozovku od provozních kapalin a také utržených částí obou vozů.