To je zásadní informace, kterou pronesl místostarosta Zdeněk Vocásek jako reakci na poslední nehodu z tohoto týdne a také rozhořčené reakce obyvatel, kteří v této lokalitě žijí.

A jaké nové značení bude? Vlastně se bude jednat jen 
o úpravu toho stávajícího. 
„V příštím týdnu dojde k osazení dopravních značek „Stůj dej přednost v jízdě" po obvodu dopravní značky s výraznou žlutou fólií a to v obou směrech jízdy, resp. nájezdu 
z Resslovy ulice do ul. Bedřicha Smetany," uvedl Vocásek.

Právě přehlížení této dopravními značky, v současné době bez žlutého zvýraznění, je prakticky pokaždé příčinou nehod na této křižovatce. Faktem je, že nedávno nechal dopravní inženýr Pavel Fiala přemístit značku v jednom směru na lepší pozici. Předtím ji totiž zakrýval strom. Ani to však tento týden nezabránilo řidičce červené fabie, aby ji přehlédla a došlo tak ke střetu s Nissanem Almera. Ten byl odmrštěn a pokácel jeden z javorů u silnice. Auto bylo vpředu zcela zdemolováno.

Čas ukáže, jestli žluté zvýraznění STOPky situaci pomůže vyřešit. Místní volají také po vodorovném značení, tedy nástřiku STOPky přímo na vozovku.

Podle místostarosty však šetření poukazuje na ještě jeden zajímavý fakt. Kromě přehlížení STOpky někteří řidiči ctí pravidlo o přednosti zprava. Na tomto místě však naprosto chybně. „Místní šetření dokresluje skutečnost, že někteří řidiči do křížení ulic najíždí s domněním práva přednosti jízdy zprava. Přitom výhled na svislé dopravní značení nebyl v zorném poli řidiče nikterak znemožněn, ať už zelení, či stojícím vozidlem u krajnice," pozastavuje se Vocásek.