Nehoda se stala přibližně v 9.45 hodin na silnici II/272 a na místě zasahovaly všechny záchranné složky integrovaného záchranného systému.

O události informovali nejdříve středočeští hasiči na sociální síti X (dříve Twitter). „Na silnici mezi obcemi Kounice a Bříství na Nymbursku jsme vyjeli k dopravní nehodě pěti osobních automobilů. Zraněné osoby si převzala do péče Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny, provedli protipožární opatření a zajistili místo nehody,“ napsali hasiči.

Mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková však posléze informovala, že podle prvotních zjištění policie byla vozidla čtyři, tři Škody Octavia a jeden Ford Focus. „Řidič vozu Škoda Octavia jel ve směru na Kounice. Vůz však přejel do protisměru, kde se zrcátky střetl s protijedoucím vozidlem, další Škodou Octavia. Posléze se ještě srazil s vozem Ford Focus, ve kterém cestovala žena se dvěma dětmi,“ popsala s tím, že třetí Škoda Octavia pak havarovala. „Když její řidič viděl první střet, strhl volant a havaroval mimo vozovku, kde narazil do patníku,“ doplnila mluvčí. Přesné příčiny a okolnosti nehody však jsou dál předmětem šetření.

Zdravotníci na místě ošetřili čtyři lehce zraněné pacienty, z toho dvě děti. „Všichni utrpěli pohmožděniny a po ošetření na místě byli převezeni do kolínské nemocnice,“ sdělila mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková.