„Řidič osobního vozu jel ve směru od Sadské na Poděbrady. V Kostelní Lhotě ze zatím nezjištěných příčin vjel na chodník, kde srazil čtyři chodce a poté naboural do rodinného domu. Na místo se sjely všechny složky Integrovaného záchranného systému včetně dvou vrtulníků letecké záchranné služby,“ informovala tisková mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

Dopravní nehoda v Kostelní Lhotě. | Video: Deník/Miroslav S. Jilemnický

„Nehodu jsme měli oznámenou v 17.40 hodin jako náraz osobního vozu do zdi, kde měli být tři zranění. Nakonec se ukázalo, že jsou čtyři plus řidič. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Poděbrad a dobrovolní z obce Pečky, kteří se specializují na dopravní nehody. Zásah stále probíhá,“ sdělil tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

„Dva pacienty s těžkými zraněními jsme předali letecké záchranné službě. Žena byla transportována jedním vrtulníkem do pražské Fakultní nemocnice Motol na traumacentrum, dítě druhým vrtulníkem také do Motola, ale na dětský urgentní příjem. Tři pacienty se středně těžkým zraněním rozvezly sanitky do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, na chirurgii do Nymburka a poslední pacient zamířil na chirurgii do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady," dodal mluvčí středočeské záchranky Marek Hylebrant.

Policie v místě nehody odklání dopravu, předpokládané ukončení uzavírky je kolem 23. hodiny.