Jak k nehodě došlo, policisté zjišťují. Pravděpodobnou variantou je nedání přednosti při sjíždění k benzince. U dramatu asistovali hasiči, kteří se museli k cestujícím probojovat. „Osoby byly z vozu vyproštěny pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a předány záchranné službě. Na místě přistál vrtulník Letecké záchranné služby,“ uvedl Dominik Pěnička, mluvčí středočeských hasičů.

Výsledkem nehody jsou podle mluvčího středočeské záchranky Marka Hylebranta dvě zranění. Nejvíce srážku odnesl jeden z řidičů. „Utrpěl těžká zranění, ale byl při vědomí. Letecky byl transportován do královéhradecké nemocnice. Druhý zraněný byl s pohmožděným hrudníkem převezen do nemocnice v Nymburce,“ řekl Hylebrant.

Místem nehody je hlavní pražský tah, který je pro řadu řidičů alternativou k dálnici D11 na cestě mezi Prahou a Hradcem Králové. Je velmi frekventovaný a bezprostředně po nehodě se na místě tvořily kolony. „Místo bylo po nehodě obousměrně uzavřeno,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Richterová. Kolony aut jezdí po objízdné trasy mezi obcemi Kolaje a Hradčany. Dá se předpokládat, že situace potrvá několik hodin a řidiči by se měli tomuto úseku silnice vyhnout a ideálně využít zmíněné dálnice.