Pootevřít dveře jen natolik, aby prošli kriminalisté. A pak rychle zabouchnout. Taková atmosféra vládla na dětské jednotce intenzivní péče v kolínské nemocnici.

Okolo třetí hodiny se tam muž pokusil spáchat sebevraždu. Postřelil se do hlavy jateční pistolí.

Na místo letěl vrtulník. „Pacienta jsme s vážným zraněním hlavy přepravili do Vojenské nemocnice v Praze,“ uvedla Tereza Janečková ze středočeské záchranky.

Nemocniční personál se omluvně usmíval a tvrdil, že nemůže nic říci.

Informační embargo ale porušila jedna členka personálu. „Ten muž má ženu s dítětem tady na JIP. Celý den tu chodil, ale ona ho za dítětem nechtěla pustit, dokonce jí nosil květiny,“ řekla.

Pak se ale muž rozhodl svůj život zakončit. „Kytku hodil do koše vedle automatu a zastřelil se. Všude byla krev, uklízečky na zem házely prostěradla, která hned nasákla červenou,“ tvrdila. Květiny jsme ale v odpadkovém koši nezahlédli.

Když jsme dorazili na místo, podlaha byla čerstvě vytřená, jedna z uklízeček podlahu dále cídila.

Jedna pacientka, která podle svých slov procházela kolem zrovna v momentu, kdy personál tratoliště krve uklízel, jen zesinala. „Bylo to hrozné,“ řekla.
Údajně se svědkem sebevraždy měla stát jeho žena. Popis svědkyně, který nám jedna ze členů nemocničního personálu poskytla, by odpovídal jedné ženě, kterou z oddělení JIP doprovázeli kriminalisté.

Informace od členky personálu nám potvrdila Věra Žídková, mluvčí kolínských policistů. „Třiatřicetiletý muž se poněkolikáté dožadoval přístupu k hospitalizovanému dítěti na JIP. Se sestrou mluvil domácím telefonem. Jeho žena mu přes sestru vzkázala, ať chvilku vyčká. Ve sluchátku se najednou ale ozval výstřel,“ uvedla.

Podle našich informací se muž měl uchýlit k sebevraždě kvůli stálým rodinným problémům. Kriminalisté nyní případ řeší jako pokus o sebevraždu, nešťastná náhoda je v tuto chvíli vyloučena.