Hned ke dvěma malérům podobného ražení byli přivoláni policisté na Benešovsku, a to v obou případech na klíčové spojení směrem na jih I/3. Nejprve to bylo mezi obcemi Bystřice a Olbramovice, kde se pětadvacet minut po páté srazilo osobní auto se srnou. Zhruba po půlhodině na stejné komunikaci následovala nehoda u Poříčí nad Sázavou. Tam deset minut před šestou hodinou najelo nákladní auto do divokého prasete.

Ve znamení srnek se pak odehrály maléry osobních aut se zvěří na Příbramsku a na Mladoboleslavsku. Pět minut před šestou byla takováto nehoda ohlášena od Drásova z tahu I/18 z Příbrami do Sedlčan. A čtvrt hodiny po šesté policisté ze stejného důvodu vyjížděli k obci Vlkava; na silnici číslo 38 spojující Mladou Boleslav a Nymburk.

Všechny tyto nehody se naštěstí obešly bez zranění lidí. S některými případy se však pojí poměrně značné hmotné škody. Kvůli nutnosti objíždět nabouraná auta docházelo v ranní dopravní špičce i k menším dopravním komplikacím.

Nehody se zvěří musí řidiči hlásit policii – a to nejen proto, že potřebují její protokol pro pojišťovnu. Náhradu škody lze však vyplácet pouze z havarijní pojistky. Konkrétní odpovědnost v tomto případě nikdo nenese; na rozdíl od případů, kdy někomu uteče na silnici zvíře domácí nebo hospodářské a podaří se najít majitele.

Z právního hlediska je povinnost přivolat policisty (kteří na místě zkoumají i to, jaký podíl na nehodě měl řidič a zda mohl srážce zabránit) dána i tím, že z pohledu paragrafů vlastně došlo k poškození věci – zvířete. Pokud zvíře na místě uhyne, policisté také vědí, jak dál postupovat – mají kontakt na zástupce místního mysliveckého sdružení, která se postará o odklizení kadáveru.

Nehod zaviněných zvěří na středočeských silnicích přibývá, stejně jako se zvyšuje jejich podíl na celkovém počtu dopravních nehod. Loni jich podle náměstka ředitele středočeské policie pro vnější službu Jana Tulacha bylo 21 procent – tedy pětina. Celkově policisté řešili 3363 takovýchto událostí – o 865 víc než předloni. Tyto srážky si vyžádaly jednu lidskou oběť.