O samotné nehodě na konci dálnice policisté ve webovém přehledu informovali stručně: 2x osobní automobil bez zranění; probíhá vyšetřování nehody – komunikace dočasně uzavřena. Čtyřhodinová uzavírka místa události, a to navíc v tom nejkritičtějším čase s největším dopravním náporem, nicméně dávala na srozuměnou, že nejde o běžný ťukanec – a policejních úkonů bude v tomto případě třeba víc.

Nehoda, která sama o sobě není vážná, se podle sdělení policejní mluvčí Ivany Ježkové stala vyústěním policejní honičky. Pronásledování 40letího řidiče ujíždějícího vysokou rychlostí za volantem kradeného auta – šlo o mercedes odcizený v Praze – začalo už ve středních Čechách: u Poděbrad. Na okraji Hradce Králové se zdálo, že uprchlík ujíždění vzdal a zastavuje – následně však auto ještě popojelo a narazilo do policejního vozidla. Střet však zřejmě nebyl úmyslný. Ježková dále uvedla, že zadržený měl pozitivní jak test na alkohol – nadýchal 1,22 promile – tak i test na přítomnost drog.

Původně na sebe řidič upozornil noční zběsilou jízdou: vysokou rychlostí a nebezpečným počínáním ohrožujícím ostatní účastníky silničního provozu. „Zpočátku vozidlo pronásledovali policisté dálničního oddělení, zastavit se ho podařilo jejich kolegům z pohotovostního a eskortního oddělení – a to tak bezpečně, že nedošlo k žádnému zranění ani většímu poškození vozidel,“ přiblížila Ježková vyvrcholení honičky. „Nicméně vzhledem k tomu, že řidič odcizeného vozidla auto bezpečně nezajistil proti pohybu, po zastavení samovolně narazilo do boku služebního auta,“ doplnila.