První nehoda se odehrála 18. dubna, kdy před šestou ranní došlo na silnici z Nymburka do Zvěřínka ke střetu osobního automobilu s cyklistou. „Podle sdělení cyklisty se nedaleko začátku obce Zvěřínek na rovném úseku začala předjíždět dvě vozidla jedoucí protisměru cyklisty. Když se vozidla dostala do úrovně muže na bicyklu, došlo ke střetu cyklisty s levým bočním zrcátkem předjíždějícího vozidla a vlivem střetu cyklista upadl do příkopu,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Řidička vozidla, které se s cyklistou střetlo, se následně na místo vrátila, aby zjistila zranění muže. Ten ale v tu chvíli necítil žádné zranění, proto ani nehodu neoznámil na policii a dále nic neřešil. „Až po nějaké době cyklistu začala bolet levá ruka, proto vyhledal lékařské ošetření a nehodu dodatečně oznámil dopravním policistům,“ vysvětlila Potočná. Policisté samozřejmě hledají zmíněnou řidičku vozidla a ideální by bylo, kdyby se sama přihlásila policistům.

Druhá dopravní nehoda, kde není taktéž znám viník, se stala dne 13. května krátce před půl devátou ráno v Nymburce. „Na křižovatce ulic Maršála Koněva a Kramolínova narazil cyklista jedoucí na elektrokoloběžce do kovového zábradlí mezi silnicí a chodníkem. Koloběžkář popsal nehodu tak, že z vedlejší komunikace vyjelo osobní vozidlo, které nedalo cyklistovi přednost, a ten poté strhl řízení a narazil do zábradlí,“ uvedla policejní mluvčí.

Muž utrpěl lehká zranění končetiny a hlavy a z místa byl rychlou záchrannou službou převezen do pražské nemocnice. V tomto případě policisté hledají všechny svědky události, kteří by mohli poskytnout zásadní informace. „Policisté se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při zjištění obou viníků dopravních nehod. Jakékoliv informace prosím sdělte na tísňovou linku policie 158, nebo na telefonní číslo 724 323 475,“ zakončila Potočná.