Smůlu měl majitel Škody Octavia z Vestce, který svůj vůz zaparkoval mimo silnici. „Kolem projížděl levotočivou zatáčkou Ford Fiesta. Řidič nezvládl řízení, dostal smyk, vyjel rovně ze silnice a narazil právě do zaparkované Škody Octavia,“ popsala první dějství policejní mluvčí Petra Potočná. 

Majitel nabouraného auta situaci viděl, nicméně šíleného šoféra zastavit nedokázal. Ten z místa ujel. Na místě však podle dostupných informací zůstal zraněný člen posádky, který byl pod vlivem alkoholu.

O řádění neznámého jezdce byli informováni policisté, kteří popsaný Ford Fiesta zahlédli při jízdě u Křince a začali jej sledovat. Vůz objevili nakonec v Sovenicích, ovšem už zaparkovaný a na první pohled bez řidiče. „Po propátrání okolí nalezli pětatřicetiletého muže, který uvedl, že v autě seděl, ale popřel, že by řídil. Při dechové zkoušce nadýchal 1,95 promile. Údaje o řidiči nebyl schopen policistům sdělit,“ řekla Potočná.

Navíc jediný očitý svědek, který řidiče viděl, tedy muž z Vestce, kterému byla nabourána Škoda Octavia, potvrzuje, že ani jeden z mužů, které nechalo auto na trase, nebyl jeho řidičem. Policisté proto po skutečném šoférovi pátrají a chtějí tak zkompletovat mozaiku událostí nedělní noci.