"Mělo by jít o střet tří osobních automobilů. Naše posádky jsou na místě, včetně Letecké záchranné služby Hradec Králové. Podle dispečinku utrpěly zranění tři osoby," oznámila krátce po nehodě mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

"Dvě osoby s otřesem mozku skončily v kolínské nemocnici, třetí osobu s otřesem mozku a s podezřením na zlomená žebra převezla sanitka do vinohradske nemocnice. Vrtulnik nakonec nikoho netransportoval," upřesnila o něco později.

Dálnice je podle informací Národního dopravního informačního centra (NDIC) neprůjezdná mezi výjezdem 62 na Chlumec nad Cidlinou a výjezdem 50 na Dobšice. Nehoda se stala v místě, které se opravuje. Už ve středu 4. května se tam srazila dvě nákladní auta, nikdo se nezranil, provoz stál zhruba dvě hodiny.

Stavbaři od konce dubna opravují osmikilometrový úsek D11 mezi 44. a 52. kilometrem. Pracuje se v obou jízdních pásech za provozu, práce by měly trvat do konce května. Pro řidiče je nyní uzavřen opravovaný úsek levého pásu na Hradec Králové, jezdí se proto v opačném jízdním pásu ve směru na Prahu.