Zřejmě osudová nepozornost je hlavní příčinou tragédie, která se stala 
v úterý po 11. hodině dopoledne u Poděbrad. Po srážce se sanitním vozem na místě zemřel čtyřiašedesátiletý cyklista.

Ke střetu došlo u výjezdu od golfového hřiště na Palackého ulici de facto až za Poděbrady před železničním nadjezdem. Sanitka jela ve směru do Poděbrad. Cyklista tedy nejprve musel přejet bližší polovinu silnice a ke srážce došlo z jeho pohledu až na vzdálenější polovině silnice. „Vyšetřovatelé zatím pracují s několika verzemi celé události. Jako nejpravděpodobnější příčina se jeví nedání přednosti v jízdě od cyklisty vyjíždějícího z vedlejší silnice sanitce jedoucí po hlavní silnici," řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Podle jejích slov byl cyklista ještě několik minut po nehodě resuscitován. „Na místo byl přivolán i záchranářský vrtulník, který však bohužel odletěl prázdný. Cyklistu se nepodařilo oživit a na místě zemřel," doplnila policejní mluvčí. Muž utrpěl při srážce se sanitkou několik vážných poranění, kterým na místě podlehl.

Mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová potvrdila, že se jednalo 
o vozidlo středočeské záchranné služby. „Účastníkem střetu byla sanitka z nymburského stanoviště Rychlé lékařské pomoci," uvedla Effenbergerová.

PŘI POSLEDNÍ NEHODĚ SANITKY ZEMŘEL NA D11 PŘEVÁŽENÝ PACIENT

Poslední nehodu, jejímž účastníkem byla sanitka a stala se na Nymbursku, registrujeme v roce 2007. Odehrála se hned 3. ledna na dálnici D11 
u Poděbrad. Na její následky po dvou dnech zemřel osmatřicetiletý pacient, který byl sanitkou převážen do pražského Ikemu po transplantaci ledviny a slinivky. Třiadvacetiletý řidič sanitky zřejmě usnul a narazil do peugeotu stojícího v odstavném pruhu. Výsledkem byli tři zranění: dvacetiletá dívka sedící na zadním sedadle peugeotu, řidič sanitky i převážený pacient. Ten později zraněním podlehl.