K nehodě došlo po deváté hodině ranní. Podle prvních informací jel traktor s uzavřeným přívěsem ve směru od Činěvsi na Senice a chtěl zahnout doleva z hlavního tahu na Velenice. Ve stejném směru za ním jel motorkář, který se jej patrně pokusil předjet a nazaregistroval změnu směru jízdy traktoru. "Narazil do něj zezadu a došlo k pádu," uvedli policisté na místě nehody.

Motocyklista byl vážně zraněn a lékař záchranky si vyžádal přílet záchranářského vrtulníku. "Muž byl při vědomí, ale v šoku. Existovalo podezření na zranění páteře, náraz byl zřejmě velmi silný. Nelze také vyloučit další vnitřní poranění," uvedli záchranáři.

Vrtulník převezl mladíka do vinohradské nemocnice.

Příčiny a okolnosti nehody budou policisté dále vyšetřovat. Už podle prvních poznatků je ale zřejmé, že motorkář jel vysokou rychlostí.

Jičínský tah byl na několik hodin v okolí nehody uzavřen. V těsné blízkosti se tvořily kolony aut.

Jičínský tahv okolí Dymokur a Činěvsi je podle vážných nehod jedním z nejnebezpečnějších úseků silnic na Nymbursku. Řidiči na velmi rovných úsecích jezdí vysokou rychlostí, která je pak příčinou řadyi tragických nehod. Před několika týdny jen o pár set metrů dál srazil náklaďák dva muže, kteří vyměňovali u svého osobáku u krajnice zadní kolo. Náklaďák je smetl a jeden muž srážku nepřežil. Druhý byl letecky transportován s vážnými zraněními do nemocnice.