V pondělí po páté hodině odpolední došlo k vážné dopravní nehodě na hlavním tahu na Jičín u obce Činěves.

"Čtyřiapadesátiletý řidič vyjel mimo vozovku s vozem Dacia zezatím nezjištěných příčin. Byl převezen do městecké nemocnice se lehkým, případně středně těžkým zraněním. Ve voze s ním bylajehodvaaosmdesátiletá maminka, kterou s vážnými poraněními převezl vrtulník do nemocnice ve Střešovicích," řekla policejní mluvčí PetraPotočná.

Oba pasažéři z havarovaného vozu žijí na Kolínsku.

Auto při nehodě přeletělo svodila azastavilo se až u plotu zahrady. Na místě byl omezen provoz, který řídil policista. Zasahovali také pochopitelně hasiči.

Neoficiální informace připouští, že příčinou nehody mohl být mikrospánek řidiče, který se vracel domů po noční službě.

Pokud by se neoficiální informace potvrdily, šlo by o druhou vážnou nehodu během 24 hodin na Nymbursku, kterou zřejmě zavinila únava řidičů. V noci na pondělí čtyřicet minut po půlnoci havaroval u Osečka kamion, který sjel ze silnice a na kraji lesa trefil několik stromů. I přes totálně zdemolovanou kabinu a zaklínění řidiče ve voze však policisté v tomto případě hovoří o lehkém zranění šoféra kamionu z Novojičínska.

Oříškem bylo vyproštění vozu, které trvalo celé pondělí a přineslo i několik dramatických momentů včetně uzavření celého úseku kvůli úniku pohonných látek.