Krvavá zranění na rukách, podezření na zlomeninu paže a hospitalizace ve dvou nemocnicích.

To je výsledek včerejšího odpoledního útoku zdivočelého psa v Čelákovicích. Podle dostupných informací byl pitbul zakousnutý do ruky ženy ještě v době, kdy na místo dorazila záchranka.

Stalo se kolem třetí odpolední. „Dvě ženy venčily své psy a když se míjely, psi na sebe zaútočili,“ popsala první fázi mluvčí policistů Prahy venkov Štěpánka Zatloukalová.

Ženy se své miláčky pokoušely odtrhnout, ale marně. „Jeden ze psů, pitbul, vzápětí obě ženy napadl,“ popsala situaci policistka.

Podle mluvčí středočeské záchranky Terezy Janečkové utrpěly obě ženy poranění na rukách. „U jedné z žen se jednalo o vážnější poranění, existuje podezření na zlomeninu ruky. Ta byla transportována do nemocnice na pražských Vinohradech,“ řekla Janečková.

Druhá žena utrpěla méně závažný úraz a byla ošetřena na chirurgické ambulanci brandýské nemocnice.

Kdo je za celou situaci zodpovědný, to se snaží zjistit policisté. „Kdo si psa neohlídal, zda měly předepsané náhubky a jak k celému incidentu došlo, to je otázkou dalšího šetření. Probíhají výslechy, variant je zatím několik. Až také míra zranění zřejmě určí, zda se jednalo o trestný čin nebo přestupek,“ doplnila Zatloukalová.

Útoky bojových psů nejsou v našem regionu zase tak ojedinělé. Před několika měsíci pokousal pes dítě na samotě nedaleko Sadské.

Podle odborníků je zpravidla chyba na straně majitele psa, který mu nezajistil dostatečný výcvik a nepostaral se o bezpečí okolí a nakonec i své.