Bohužel to, do kterého Nymburk investuje nejvíc peněz… Basketbalisté se kvůli třetímu umístění nejen, že neráčili přijít poděkovat lidem za podporu, ale neposlali za sebe ani toho nejposlednějšího funkcionáře.

Musím říci, že jejich sportovní výkony velmi obdivuji a určitě nejsem sama. Ale o to víc se divím, že tak prestižní anketu, jakou je vyhodnocení výkonů sportovců Nymburska, neberou vážně. Dá se možná i přemýšlet o tom, že pro ně třetí místo bylo málo. Ale přišli by, kdyby získali místo nejcennější? To si musí sami basketbalisté a jejich funkcionáři nechat projít hlavou.

Jde přeci také o to, podpořit své kolegy a hlavně sklonit se nad prací a úsilím těch nejmladších a jejich trenérů, bez kterých by sportovní budoucnost regionu nebyla žádná. A v době, kdy je Nymburk vyhlášen jako Evropské město sportu 2014…

Musím poděkovat všem, kteří se celý rok 2013 zasloužili o významné sportovní výsledky a i přesto, že se nemohli z jakýchkoliv důvodů vyhlášení zúčastnit, zajistili důstojné převzetí ocenění.