Nejsem příliš plesový typ, ale zábava tohoto druhu mi vůbec nevadí. Lidé se na plese pobratří, zatančí si, dají si skleničku a jsou veselí. Ne na povel, ale protože se chtějí bavit. Tak nebuď přece plesový kakabus a usmívej se, v duchu jsem si opakoval plesové zaklínadlo.

Ples města Nymburka se konal podruhé na sále Sportcentra. Obrovský prostor s vysokým stropem spolkl skoro 300 tancechtivých lidí. Hvězdami plesu se staly stále dobře vypadající zpěvačky, které si už nějaký ten pátek říkají Kamélie. Nikoho nemohly minout jejich jednoduché hity, pokud v 80. letech zapnul rádio. Hana Buštíková a Dana Vlková opravdu nevypadají na svůj věk a není to snad pouze tím, jak říká můj kamarád, že mají salón krásy a butik.

Tančící se řehtali smíchy, když se na pódium k nestárnoucím Kaméliím vyšplhali dva chlapíci, kteří s nimi začali tančit a blbnout. Týpek v oranžové košili vzal dokonce Hanu Buštíkovou do náruče. „Omlouváme se manželkám,“ zaznělo po akci z pódia.

Pak jsem odjížděl z Tyršáku a „děvčata“ právě nastupovala do auta. Zběsila na mě mávala Dana. „Ona tě snad balí,“ prohlásila přítelkyně. „Třeba chce vědět, kudy se jede na Prahu,“ odvětil jsem a na mysliveckém plese den na to vyhrál pestrobarevného bažanta. Za týden si ho uděláme třeba na víně.

Cukr, káva, limonáda…

lukas.trejbal@denik.cz