Volby do Evropského parlamentu skončily vítězstvím ODS v celé České republice. I na Nymbursku tato strana porazila ČSSD a komunisty, avšak v některých obcích měla převahu ČSSD, ve Dvorech dokonce vyhráli komunisté. Jak se na volební výsledky dívají regionální politici, vám nyní přinášíme:

Miroslav Jeník (ODS), poslanec Parlamentu České republiky a místostarosta Nymburka:

Byl jsem přímo v centru dění v Praze u toho, když jsme se kolem půlnoci z neděle na pondělí dozvěděli výsledky. Samozřejmě, že mám z vítězství ODS velkou radost, zvlášť když náš kandidát Hynek Fajmon uspěl. Nesmíme však usnout na vavřínech. Podzimní parlamentní volby budou o jiných tématech a musíme se na ně řádně připravit.

Jana Hejlová (NK), starostka obce Mcely, kde ČSSD získala 33,76 % hlasů:

Vždycky jsem byla apolitická, neorganizovaná v žádné straně. To, že tu zvítězila ČSSD, přikládám tomu, že je tu zřejmě více lidí, kteří si myslí, že je levice spasí. Ono na vesnici je to jiné, než ve městě. Lidé nevidí souvislosti až v Evropě, ale zda mají například v pořádku vodovod. Dříve ještě bodovalo KDU–ČSL, ale ta už tu úplně ztratila příznivce. Zřejmě tu bylo dříve více věřících, kteří jim dávali hlasy.

Bedřiška Kubelková (NK), starostka Velenic, kde ODS získala 50% hlasů:

Vítězství ODS je tu dáno tím, že průměrné věkové složení naší obce je něco málo přes třicet let. Máme uvědomělé obyvatele a víme, co chceme. Volební účast by sice mohla být vyšší, ale to je otázka určitého vývoje. Navíc lidé jsou znechuceni politikou v naší zemi, takže je vlastně chvályhodné, že přišli v takovém počtu. (Pozn. redakce – volební účast ve Velenicích byla 27,68 %).

Marie Hodboďová (NK), starostka obce Dvory, kde zvítězila KSČM s 30,30% hlasů:

Výsledky voleb v naší obci mě nijak nepřekvapily. Chodí totiž volit většinou starší občané. Lidé tu už několik let volí totéž. ODS má většinou podporu spíš ve městech. Ani mě nepřekvapila nízká účast. Lidé se dnes nejsou schopni vyznat v politice, kde se dějí různé věci. Takže rezignovali.