V sobotuvstupují naši borci do světového šampionátu v hokeji zápasem s Lotyšskem. Pravé hokejové šílenství tak může vypuknout. A jak vidí šance Jágra a spol. některé osobnosti Nymburska? Kupodivu nijak přehnaně optimisticky. Ačkoliv například policejní mluvčí Petra Potočná už má zajištěné vstupenky na osmifinálový zápas příští pátek v Bratislavě, chce si užít atmosféru šampionátu na vlastní kůži a shání reprezentační dres…
Takže otázka pro všechny oslovené zněla stejně:

Jak vidíte šance našeho týmu na obhájení loňského zlata a kdo by měl být tahounem našeho mužstva?

Pavel Benák, ředitel nymburského pivovaru

V medaili určitě věřím, ale ohledně zlata bych byl opatrný. Osobností by měl být Patrik Eliáš, který by měl potvrdit zlepšenou formu z druhé části sezóny v NHL.

Milena Jínová, šéfredaktorka Nymburského deníku

I když bych jim úspěch moc přála, myslím si, že nedopadnou tak dobře jako loni. To hrála parta mladých kluků srdcem. Letos trenér vsadil na staré páky ze zámoří, které mají za sebou kolem osmdesáti zápasů a budou unavení.

Tomáš Netík, prezident NED Hockey Nymburk

Tým je složený z výborných hráčů, i když si myslím, že Růžička měl ve výběru zůstat. Klíčovou osobností je Jágr, u nějž je důležité, jak se mu daří. Když jsem sledoval pavouka turnaje, do semifinále bychom měli projít, ačkoliv od čtvrfinále je to vždycky loterie. Ale vzhledem k tomu, že se hraje v Bratislavě, na medaili bychom dosáhnout měli.

Petra Potočná, mluvčí nymburských policistů

Letos ve zlato příliš nevěřím, ale medaile to bude. Sama se jedu na mistrovství podívat, mám lístky na osmifinále příští pátek a doufám, že uvidím naše hokejisty. Chci si užít atmosféru mistrovství, když je to tak blízko, moc se tam těším. Tahounem bude určitě Jarda Jágr, spoléhám na něj.

Jindřich Tluka, katolický farář Městec Králové

Četl jsem dneska v novinách názor, který se mi líbí. Máme v týmu hodně osobností a bojím se, aby to nestálo za prd. Ale věřím v ducha týmu, kterého budou tvořit Jágr s Červenkou. Díval jsem se na jména brankářů a mám trochu obavu, aby nám na tomto postu nechyběla zkušenost. Ale třeba budeme mít zase hodně dobrou obranu. Každopádně myslím si, že hrát o bronz by byl úspěch. Ale příjemná překvapení nejsou nikdy na škodu.

Miroslav S. Jilemnický, redaktor Nymburského deníku

Každý rok jsem v tipování opatrný, ale letos to vidím jednoznačně. Ve čtvrtfinále nám budou dělat velké problémy domácí Slováci, ale se štěstím přes ně přejdeme. V semifinále vyřadíme celkem snadno Švédy a ve finále porazíme o dva góly, asi 4:2, Kanadu. Vítězný gól vstřelí Průcha.

Lucie Seifertová, výtvarnice

Já hokej moc nesleduju, sleduju hlavně našeho Toníka, aby někde neklopýtl a také sebe, protože čekáme další miminko. Když jsem byla malá, vzpomínám si na hokejistu Jiřího Bublu. Ale určitě obhájíme zlato. Možná někdy budu malovat hokejové leporelo.