Tak nějak na mě celá věc kolem letiště Boží Dar působí, jako že od toho najednou chtějí všichni zúčastnění dát ruce pryč. Buď už chtějí mít pokoj od problémů s nešťastnou lokalitou, která tu prostě zbyla jako velký moloch po ruské armádě, nebo někdo opravdu velmi lobbuje za to, aby vítězný návrh prošel stůj co stůj.

Ovšem ještě je tu jedna možnost, která je v dnešní době více než pravděpodobná… Je před volbami, takže politické strany vyostřují své vztahy. A na využití letiště je to sakra vidět. ODS prosazovala od začátku obří letiště, ČSSD chce jít obrácenou cestou, takže prosazuje naprosto opačné řešení. A komunisté se mezi nimi tak trochu plácají, i když prý údajně na posledním zasedání kraje se postavili za elektrárnu, čili na stranu sociálních demokratů.

Ve své podstatě je ale úplně jedno, kdo se kam obrací. Důležité je, aby ti, co mají rozhodovat, rozhodli správně, protože rozhodují pro několik generací dopředu. A za dvacet let absolutně nikdo neštěkne po nějakém Rathovi nebo Bendlovi, ale budou si třeba drbat hlavu z jejich rozhodnutí a řešit podobný problém, jaký řeší oni dnes. Co s lokalitou Boží Dar? A co s těmi starými fotovoltaickými články?