V den usazení středního dílu lávky přinesla přihlížejícím novinářům zástupkyně stavitelské firmy tiskovou zprávu. „Jen tady dole si prosím vás opravte, že se lávka neotevře v polovině září, ale v listopadu,“ poznamenala. Novináři povytáhli obočí. O tom jim zatím nikdo neřekl. Radnice, která prezentuje na svých stránkách Příběh lávky a informuje o příjezdu téměř každého kusu železa na nové přemostění, jaksi „zapomněla“ o tak zásadní věci, jako je změna termínu otevření, cokoliv říci.

Zástupce zhotovitelské firmy vysvětlil, že za zpožděním je nedávná dramatická covidová situace, kdy byl nedostatek pracovníků jak přímo na staveništi v Nymburce, tak při výrobě velkých částí svařených v Sokolově. Vysvětlení, které se dá dobře pochopit a akceptovat. Více než měsíční odklad otevření sice nepotěší, ale ani nikoho nezabije.

Hůře už se chápe chování radnice, která o takové věci včas neinformovala a v samotném důsledku dokonce lhala. Ve zmíněné tiskové zprávě je citován místostarosta Bořek Černý, který mimo jiné říká: „Práce na stavbě pokračují podle harmonogamu.“ To je však lež, kterou pod dotazy novinářů de facto vzápětí přiznává starosta Tomáš Mach. „Firma požádala o prodloužení termínu, současný termín otevření lávky je 7. listopadu.“

Kdy chtěla radnice Nymburákům o prodlevě s otevřením říci? V září, až se začne část lidí divit, že se zprovoznění nechystá? Z celé věci čiší neochota sdělit jakoukoliv negativní zprávu, která by mohla vrhnout stín na akci stavěnou pod městským dozorem. Nakonec však populistické zatloukání vrhá na vedení města horší světlo, než kdyby na rovinu řeklo pravdu. Radnice se chová trapně jako školák, který se bojí rodičům ukázat vysvědčení, na němž nejsou samé jedničky.