Zabrat, využít, pronajmout si (nehodící se škrtněte) sály, v nichž každý všední den probíhá očkování, k jednání valné společnosti, která je vždy úzce svázána s aktuálně vládnoucími nymburskými politiky, je papalášství a neúcta k tomu, co nejen zdravotníci za poslední rok a půl prodělali. Přesně to se stalo. Ve čtvrtek jednala v místech, kde mělo dostat svoji druhou dávku skoro 450 lidí, valná hromada VaKu Nymburk.

Takže zájemci o vakcínu a zdravotníci, kteří měli dorazit ve čtvrtek a těšili se na víkendový pobyt u vody, cestu na chalupu, nebo třeba sobotní výlet do Poděbrad na Slavnosti krále Jiřího, měli smůlu. Museli zajít na sobotní očkování, zdravotníci si vzali mimořádnou víkendovou směnu. Jen proto, aby si firma VaK pod vedením exstarosty Miloše Petery, a jejich funkcionářů včetně současného starosty Tomáše Macha a místostarosty Bořka Černého, mohla v týdnu udělat bene v podobě valné hromady.

A všichni tito mužové se diví a kroutí hlavami, proč se na ně zdravotníci a na víkend odsunutí zájemci o životně důležité očkování teď zlobí. „Z našeho pohledu jde o běžné provozní záležitosti, které jsou zcela v kompetenci očkovacího centra,“ vyjádřilo se vedení radnice. Ostuda je nefackuje, papalášství nebolí. Oni na to za rok na podzim ti divní zdravotníci a odsunutí na víkend při volbách nezapomenou. Pak bude na radnici skutečný důvod nevěřícně kroutit hlavami.