Horka pominula a na silnicích se opět objevují nejen skalní cyklisté, ale i ti rekreační, kteří jezdí v tričku a kraťasech a samozřejmě bez helmy. I já jsem začala na kole vyrážet více, než jen na „sklouznutí“. Ale ať jedu, kam jedu, vždycky mám na hlavě helmu.

Když mě nedávno viděla moje kamarádka, tak prohlásila, že by si takovou věc na hlavu v životě nevzala, protože by v ní (zřejmě tím myslela i mě) vypadala doslova jako debil…

Velmi často jezdím trasu Nymburk – Brandýs nad Labem a zpět. Je to dohromady sedmdesát kilometrů, což už není jen tak malá trasička. Na svých cestách potkávám mnoho hazardérů, kteří si myslí, že helmu na cestování na kole nepotřebují a že v ní člověk vypadá všelijak. A jejich pohledy mi to dokazují. Jasně, vyhláška to přikazuje jen dětem… Ale nejen dítě spadne z kola.

Cyklista, kterého minulý týden srazilo auto na litolském mostě u Lysé nad Labem, vyletěl s kolem a spadl hlavou na beton. Kdyby tak měl helmu… Udělalo by to ťuk, možná, že by byl trochu odřený a třeba by i odjel domů po své ose, akorát trochu šokovaný z toho, že do něj zezadu někdo vrazil.
Jenomže dotyčný helmu neměl a odvážel ho z místa nehody s těžkým zraněním hlavy vrtulník. A stačilo jen tu ošklivou věc prostě mít na hlavě. Moc tomu člověku přeji, aby se z této hrozivě vypadající nehody dostal a neztratil chuť jezdit na kole. A doufám, že si nejen on, ale i ostatní cyklisté uvědomí, že bez helmy se prostě jezdit nemůže!