Provozovatelka útulku dostala po 22 letech od vedení města výpověď na konci května. Ponechme stranou, jak podivnou formou se to stalo, zda za projektem „nového“ útulku jsou nějaké osobní či obchodní zájmy spojené s některými radními. Informaci o výpovědi provozovatelce zveřejnila místní média a především na sociální síti se strhla lavina diskusí o tom, co to vlastně bude znamenat. Zda také náhodou nedojde k jeho zrušení nebo zvířata nebudou nakonec nuceně likvidována. Zcela přirozená reakce části lidí na citlivé téma.

A radnice mlčela. Až 21. července (!!!), tedy téměř po dvou měsících od výpovědi stávající provozovatelce útulku, kdy už stihli radní svým krokem rozčílit spoustu místních, kteří neznali a nemohli znát další podrobnosti, zveřejnilo vedení města na svých stránkách, jaký nový projekt chystá, že útulek bude zachován, měl by být modernější, žádný pes o život nepřijde atd. Ale takové vysvětlení mělo následovat na stránkách města okamžitě po rozhodnutí Rady, a ne až poté, co spustilo bouři kritiky. Radním přece muselo být jasné, že tímto krokem vyvolají mezi místními pozdvižení.

Radní Miroslav Káninský pak označil místní média za „konspirační opoziční weby, které šíří fake news.“ To je zjevný nesmysl. Místní média přinesla zprávu o nečekané výpovědi provozovatelce psího útulku a její reakci. A zatímco radnice hloupě mlčela, diskutéři pod textem přirozeně vyjádřili obavy o osud zvířat i útulku. Vinen za současnou rozjitřenou situaci je sám zmíněný radní a jeho kolegové včasným neinformováním, což koalici určitě hlasů v příštích volbách nepřidá.