více >>
Deník

ZŠ Nymburk, Letců R. A. F. 1989 zahájila školní rok s moderátory a kapelou

Základní škola Nymburk, Letců R. A. F. 1989 byla postavena na sídlišti a otevřena roku 1976. Letos byly otevřeny tři třídy nových prvňáků, kteří se do školy moc těšili.

Prvňáci strávili první den společně s rodiči a prarodiči. Ve třídách na ně čekali paní učitelky, které je přivítaly a seznámily s novým prostředím. Žáci si vyzkoušeli první úkoly. Na příklad ozdobili tabuli barevnými květy s písmenky a naučili se básničku.

Pro jednu ze tříd byl tento den zpestřen návštěvou televize, která natáčela rozhovory ve škole a zahájení výuky v 1. A v doprovodu moderátorů a kapely Slza, kteří zahráli písničku Prší, prší, jen se leje a děti se odvážně také daly do zpěvu.

Škola nabízí několik kroužků jako je basketbal, angličtina, fotbal, volejbal, výtvarná výchova a tancování a v rámci školní docházky jsou hodiny plavání. Jednou za čas vyrazí na výlet do přírody nebo na exkurzi. Již brzy je čekají výlety, kdy budou moct pozorovat podzimní proměnu lesa. Podzim se stane i tématem týdne, kdy se tomuto období budou věnovat v jednotlivých předmětech a v družině v různých obměnách.

Třída 1. A s paní učitelkou Hanou Zubíkovou

Třída 1. A s paní učitelkou Hanou Zubíkovou

Třída 1. B s paní učitelkou Zdenou Červovou

Třída 1. B s paní učitelkou Zdenou Červovou

Třída 1. C s paní učitelkou Hanou Nedbalovou

Třída 1. C s paní učitelkou Hanou Nedbalovou

V tištěném vydání Nymburského deníku ve středu 18. září 2019 představíme děti ze ZŠ Komenského v Nymburce.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky