více >>
Deník

Základní škola Juventa v Milovicích má i první třídu s označením E

Na písmenko E v označení třídy se ve školách často nedostane, ale v jedné z největších škol v republice třídu 1.E otevírají. Základní škola Juventa v Milovicích - Mladé připravila také letos prvňáčkům tematický vstup do školních lavic. Děti měly možnost se s učitelkami a školou seznámit už před zahájením školní docházky formou Školičky.

V první školní den si žáčci 1.E našli místo v lavici, které se jim nejvíc líbilo a usadili se se svou jmenovkou. Prohlíželi si a popisovali třídu a řekli si básničku Vesele do školy, vesele ze školy. Jejich začátek byl pohádkový, protože začínali s pohádkami, třeba s Krtečkem.

V této třídě mají také semafor. A ne jen tak ledajaký. Děti pomocí něj vyjadřují svou náladu a pocity nebo úspěchy. Narozeninovník zase ukazuje, kdo má kdy narozeniny a dětem pomáhá se lépe seznámit a začlenit do kolektivu. Podle paní učitelky je velmi oblíbený, protože jej děti pečlivě sledují a počítají dny do další oslavy.

Děti ze všech prvních tříd spolu zažily cvičení v přírodě, kdy poznávaly okolí školy a město i les, dopravní značky i přírodu. Seznámily se také s místní knihovnou a jejími pohádkami.

Prvňáčci se připravují na vánoční dílničky, kde zase paní učitelka lépe pozná jejich rodiče. Závěr roku zpestří hudební pohádka v podání filharmoniků a výlet do čokoládovny.

Prvňáčci ze Základní školy Juventa v Milovicích ve školním roce 2019/2020.

Základní škola Juventa v Milovicích: třída 1.E. Foto: DENÍK/Olga Vendlová 

Prvňáčci ze Základní školy Juventa v Milovicích ve školním roce 2019/2020.

Základní škola Juventa v Milovicích: třída 1.E při vyučování. Foto: DENÍK/Olga Vendlová 


Ve středu 11. prosince představíme v tištěném vydání Nymburského deníku děti ze ZŠ Hořátev.

 

Dále z vašeho Deníku