deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Komunální volby 2022

Buďte připravení. Přinášíme další informace, termíny či volební systém

Základní škola Juventa letos otevřela pět prvních tříd

Základní škola Juventa v Milovicích – Mladé připravila také letos prvňáčkům tematický vstup do školních lavic. Děti měly možnost se s učitelkami a školou seznámit už před zahájením školní docházky formou Školičky. První školní den přišel děti přivítat pan starosta s drobnými dárky od města.

Žáčci třídy 1. C se spolu seznámili a výuku začali jako rybičky. Rybičky získávají od paní učitelky kyslíkové bublinky za dílčí úspěchy a když má rybička s jejich jménem na nástěnce (viz foto) nalepených deset bublinek, může se s ní žáček pochlubit doma. Kromě sportovního dne, kde děti získaly medaile, a cvičení v přírodě, se setkaly s lampiony při čtení se starou dýní na dobrodružné večerní akci u milovických tůní. Rodičovskou schůzku děti zpestřily tanečkem pro rodiče. Dvě děti mají asistentku ve výuce.

Žáčci z 1.D se s paní učitelkou také znali ze Školičky a do třídy nastoupili jako draci. Dvacetihlavý drak má na hlavách buď čepice nebo mašle (viz foto). A podle toho, komu hlava patří a ve čtvrtletí získá první princeznu.

O adventu prvňáčci vyrábí dárečky a výrobky na vánoční trh, nacvičují písničky a básničky na besídku. Filharmonici dětem přivezou hudební pohádku. Kalendářní rok uzavřou v čokoládovně.

Třída 1. C s třídní učitelkou Yvetou Šmejkalovou (vpravo).Zdroj: Deník / Olga Vendlová

Třída 1.C s třídní učitelkou Yvetou Šmejkalovou. Foto: Olga Vendlová 

Třída 1. D s třídní učitelkou Blankou Petráškovou.Zdroj: Deník / Olga Vendlová

Třída 1.D s třídní učitelkou Blankou Petráškovou: Foto: Olga Vendlová 

Třída 1. C při vyučování.Zdroj: Deník / Olga Vendlová

Třída 1. C při vyučování. Foto: Olga Vendlová 


Ve středu 4. prosince představíme v tištěném vydání Nymburského deníku další děti ze ZŠ Juventa Milovice


 

Vybrali jsme pro vás