deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Komunální volby 2022

Buďte připravení. Přinášíme další informace, termíny či volební systém

Rožďalovičtí prvňáčci zanechali vzkaz budoucím generacím

Nové prvňáčky přivítali v první školní den na školním hřišti deváťáci květinou a poté je dovedli špalírem do jejich třídy. Tam už si spolu s rodiči a paní učitelkou povídali a prohlíželi nové učební pomůcky a pracovní sešity.

Na Základní škole G. A. Lindnera je zvykem, že nejstarší žáci provází ty nejmladší a připravují pro ně také některé aktivity a akce. Zážitků mají prvňáčci za první pololetí mnoho. Byli svědky výlovu místního Bučického rybníka, spolu s deváťáky sázeli stromy se vzkazy budoucím generacím. Vzkaz napsali a vložili do lahve, kterou zakopali před zasazením stromů. Každý prvňáček má svůj ovocný strom kolem vznikajících stezek v rožďalovické přírodě. Někteří je vzali natolik za své, že je chodí zalévat procházkou s rodiči. U místních rybníků děti sází krokusovou stráň.

Cílem výletu do Prahy bylo Divadlo Spejbla a Hurvínka. Prvňáčci v maskách se zapojili do halloweenské akce ve škole, kterou připravuje žákovský parlament. Advent tradičně zahájili vánočním jarmarkem, kde měli prvňáčci úspěch s vystoupením. A tak se svým programem následně potěšili také seniory v domově důchodců. Vánoční zvyky si přiblížili v přerovském skanzenu a také jim o nich vyprávěl pan farář při návštěvě rožďalovického kostela.

1. třída s třídní učitelkou Marcelou Saskovou.Zdroj: Olga Vendlová

1. třída s třídní učitelkou Marcelou Saskovou. Foto: Olga Vendlová 

První třída při vyučování.Zdroj: Olga Vendlová

První třída při vyučování.Zdroj: Olga Vendlová

V tištěném vydání Nymburského deníku ve středu 22. ledna představíme děti ze ZŠ Libice nad Cidlinou

 

Vybrali jsme pro vás