deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Komunální volby 2022

Buďte připravení. Přinášíme další informace, termíny či volební systém

Prvňáci z T.G.M. Poděbrady strávili den v přírodě

Základní škola T.G.M. Poděbrady má po dvou třídách na dvou místech. Jedna část se nachází v blízkosti centra a právě ta bude dnes představena. Druhou část školy bychom našli na druhé straně Poděbrad v městské části Žižkov.

Dne 2. září nastoupili do školy noví prvňáčci. Do jednotlivých tříd přišli společně se svými rodiči. Někteří již znají paní učitelku a spolužáky z předškoláčka a díky tomu jsou pro ně začátky ve škole snazší. Paní učitelka děti ve třídách uvítala a seznámila je s novým prostředím. Třída 1. D je třídou námořníků a po celý rok je bude doprovázet chobotnice Drahuška. První den žáčci dostali medaili se jménem a obličejem malých námořníků a námořnic.

Každý rok škola pořádá cvičení v přírodě. Prvňáci se vydali do Velkého Zboží podél Labe, kde plnili úkoly, vytvořili mandalu z listí nebo zdolávali překážkovou dráhu. Na advent čeká děti výlet na krásný neogotický zámek Hrádek U Nechanic, mohou se těšit na divadlo, které je navštíví přímo ve škole a již brzy se budou připravovat na výročí 17. listopadu. Na jaře oslaví výročí krále Jiřího, jehož oslavy budou ve městě probíhat.

Třída 1. C a paní učitelka Věra SýkorováZdroj: Deník / Gabriela Šinkorová

Třída 1. C a paní učitelka Věra Sýkorová

Třída 1. D a paní učitelka Kateřina ŠmídováZdroj: Deník / Gabriela Šinkorová

Třída 1. D a paní učitelka Kateřina Šmídová

Třída 1. DZdroj: Deník / Gabriela Šinkorová

Třída 1. D

V tištěném vydání Nymburského deníku ve středu 9. října 2019 představíme děti ze ZŠ T.G.M. Poděbrady Žižkov.

Vybrali jsme pro vás