více >>
Deník

Na ZŠ Tyršova potkáme třídu námořníků a vesmírnou loď Oneu

Základní škola Tyršova se nachází přímo v centru Nymburka v blízkosti Labe a její historie sahá až do roku 1881, kdy začala výstavba budovy občanské a měšťanské školy, první školy tohoto druhu v Nymburce.

V pondělí 2. září se sešli nové dvě třídy prvňáků ve svých kmenových třídách, kde na ně čekala paní učitelka. Slavnostní zahájení školního roku se odehrávalo před budovou školy, kde všechny třídy uvítal pan starosta. Společně si zazpívali českou hymnu a dostali kytičku. Poté se natěšeně odebrali žáci do svých tříd a dostali placičku. Letos vznikla jedna třída námořníků, kde si zažijí námořnický den v pruhovaných trikách a vydají se za pokladem. Druhá třída je vesmírná loď Onea, která dobývá planety jakožto předměty.

Jednotlivé třídy se chystají na výlety, navštívit divadelní představení, plánují exkurzi do svíčkárny, Toulcova dvoru v Praze, chystají Den otevřených dveří a rovněž je čeká program Koza Róza (Cesta ke chlebu) a různé besedy.

Prvňáci kromě běžných vyučovacích hodin mohou navštěvovat různé kroužky jako je výtvarná výchova, sborový zpěv a atletika. Na atletickém kroužku se mohou děti dostatečně vybít, vyzkouší si většinu atletických disciplín a dozví se i spoustu zajímavostí ze světa atletiky. Trénovat budou většinou na čerstvém vzduchu na hřišti školy, v areálu hasičského hřiště nebo v případě nepřízně počasí ve školní tělocvičně.

Třída 1. A a paní učitelka Václava Pletková

Třída 1. A a paní učitelka Václava Pletková

Třída 1. B a paní učitelka Kamila Vopařilová

Třída 1. B a paní učitelka Kamila Vopařilová

Třída 1. B a paní učitelka Kamila Vopařilová

Třída 1. B a paní učitelka Kamila Vopařilová

V tištěném vydání Nymburského deníku ve středu 2. října 2019 představíme děti ze ZŠ TGM v Poděbradech.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky