deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Komunální volby 2022

Buďte připravení. Přinášíme další informace, termíny či volební systém

Lyští prvňáčci se seznamovali v Narozeninovém domě

První školní den vnímají na Základní škole J. A. Komenského opravdu slavnostně. Prvňáčky přišli přivítat zástupci města, nechyběli rodiče a prarodiče i také někteří sourozenci. Prvňáčci dostali dárek na uvítanou - box. V něm našli školní pomůcky, pracovní sešity a látkovou tašku, kterou si sami pokreslili, a proto si ji dobře v šatně poznají.

Největším zážitkem pro děti zatím byla seznamovací návštěva Narozeninového domu v Praze. Vyzkoušely si tam práci s vodou, s nářadím, kluci zatloukali hřebíky a děvčata vyráběla z drátků. Všichni pak vyráběli z různých materiálů lodičky a dokonce maminkám přivezli vlastnoručně vyrobený peeling.

Děti už poznaly školní hřiště a užily si cvičení v přírodě, při němž poznávaly přírodu a stavěly domečky v lyském lese. Ve třídě se děti učí také s montessori pomůckami.

V areálu školy využívají šicí koutek, na chodbě posezení jako čtecí koutek. Ten se zaplní také, když pracují ve skupinkách. Začátkem adventu se prvňáčci poprvé zapojí do tradičního jarmarku, a to tvůrčími dílničkami, na které pozvou rodiče.

Lyští prvňáčci se seznamovali v Narozeninovém domě. Třída 1. C s třídní učitelkou Simeonou Betkovou (vlevo) a asistentkou Janou Braultovou.Zdroj: Olga Vendlová

Třída 1. C s třídní učitelkou Simeonou Betkovou (vlevo) a asistentkou Janou Braultovou.

Lyští prvňáčci se seznamovali v Narozeninovém domě. Třída 1.C v lavicích.Zdroj: Olga Vendlová

Ve středu 13. listopadu představíme v tištěném vydání Nymburského deníku děti ze ZŠ T. G. MASARYKA MILOVICE

 

Vybrali jsme pro vás