deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Komunální volby 2022

Buďte připravení. Přinášíme další informace, termíny či volební systém

Letošní prvňáčky Základní školy Václava Havla přivítali na výročí

Poprvé ve škole a hned v den, kdy škola slaví narozeniny. Takový byl veselý začátek letošních žáčků čtyř prvních tříd Základní školy Václava Havla, která slaví 40. výročí otevření. Tehdy se ještě jmenovala Základní škola Na Valech, podle místa v němž stojí. V roce 2012 byla škola přejmenována podle prvního prezidenta České republiky Václava Havla, který zemřel 18. prosince 2011.

Při první hodině, kdy se seznámili s třídními učitelkami, ještě prvňáčky doprovázeli rodiče. Poté už se pustili samostatně do další důležité etapy svého života, kterou zahájili úspěšně a aktivně. V prvním týdnu už sportovali na školní olympiádě a spolupracovali v rámci projektu Osobnostní a sociální výchova. Děti se zapojily také do literárního workshopu se spisovatelem Petrem Morkesem a řešili případ s kriminální zápletkou spolu s komisařem Vrťapkou.

Dnes už umí základní písmenka a číselnou řadu do deseti. Každý den prožívají přátelství i rozpory se svými spolužáky, poznávají školu a její okolí. A co baví děti z prvních tříd? Přeci písničky, malování, hračky, počítače, zvířata a sport. V 1.B je dokonce deset hokejistů.

Ve čtvrtek 14. listopadu vystoupí poprvé veřejně v Divadle Na Kovárně v rámci projektu Vítání prvňáčků.

Letošní prvňáčky Základní školy Václava Havla přivítali na výročí. Třída 1. A s paní učitelkou Věrou Froňkovou a asistentkou Petrou Hrbkovou.Zdroj: Deník / Olga Vendlová

Třída 1. A s paní učitelkou Věrou Froňkovou a asistentkou Petrou Hrbkovou.

Letošní prvňáčky Základní školy Václava Havla přivítali na výročí. Třída 1.B s paní učitelkou Jindrou Dlabovou.Zdroj: Deník / Olga Vendlová

Třída 1.B s paní učitelkou Jindrou Dlabovou.

V tištěném vydání Nymburského deníku ve středu 23. října 2019 představíme děti z 1.C a 1.D Základní školy Václava Havla v Poděbradech.

 

Vybrali jsme pro vás