deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Komunální volby 2022

Buďte připravení. Přinášíme další informace, termíny či volební systém

Jedna z největších škol v Česku letos otevřela pět prvních tříd

Základní škola Juventa v Milovicích Mladé připravila také letos prvňáčkům tematický vstup do školních lavic. Děti měly možnost s učitelkami a školou seznámit už před zahájením školní docházky formou Školičky.

Žáci 1. A vstoupili do třídy jako malí námořníci, kteří si umí například zavázat boty. V první školní den si zazpívali veselou písničku Citrónky a nechyběla ani sehraná pohádka s maskami, kterou připravovali už ve Školičce a ocenili ji i přítomní rodiče. Námořníci mají svá pravidla a musí umět plno dovedností.

Žáci 1. B se od začátku učili být kamarády. Našli si své místo s kamarádem v lavici a pořádně se seznámili, i rodiče, protože se všichni ještě neznali ze Školičky. Pomohla jim k tomu oblíbená zvířata. Co kam patří? Jak vypadá lavice připravená na výuku? Co to znamená, když zazvoní? Prvňáčci už také vědí, jak správně držet tužku, znají první písmenka, základy četní a matematiky.

Všichni prvňáčci spolu absolvovali cvičení v přírodě, kterou mají pár kroků od školy. Mimo lavice se vyřádili běháním v terénu, zvládli Kimovu hru a soutěže a stavěli domečky pro zvířátka v lese. V adventu vyrábí dárečky a výrobky na vánoční trh a nacvičují písničky a básničky na besídku. Filharmonici dětem přivezou hudební pohádku. Kalendářní rok uzavřou v čokoládovně.

Třída 1. A s třídní učitelkou Alenou KoňaříkovouZdroj: Deník / Olga Vendlová

Třída 1. A s třídní učitelkou Alenou Koňaříkovou

Třída 1. B s třídní učitelkou Martinou Nachlingerovou (vpravo) a asistentkouZdroj: Deník / Olga Vendlová

Třída 1. B s třídní učitelkou Martinou Nachlingerovou (vpravo) a asistentkou

Třída 1.A ZŠ JuventaZdroj: Deník / Olga Vendlová

Třída 1.A ZŠ Juventa

Ve středu 27. listopadu představíme v tištěném vydání Nymburského deníku další děti ze ZŠ Juventa Milovice.

 

Vybrali jsme pro vás