deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Komunální volby 2022

Buďte připravení. Přinášíme další informace, termíny či volební systém

Dymokurští prvňáci jsou stateční dinosauři a mají své deváťáky

Ani vloni nešli prvňáci do cizího prostředí školy, a to díky klubu Předškoláček. Od začátku školního roku putují s dinosaury a sbírají dinosauří vejce za dobré školní výsledky, chování i za pomoc druhým. Dinosauři vystihují povahu třídy s převahou kluků a dravé, zvídavé děti. Jak si malí dinosauři vedou, zjistí při vyhodnocení v pololetí a na konci školního roku.

Mezi jejich největší úspěchy prvního pololetí patří vítězství ve sběru šípků, kterých nasbírali s vydatnou pomocí rodičů téměř 80 kilogramů.

Poprázdninové přivítání proběhlo tradičně v tělocvičně, kde si podle zvyku každý deváťák „adoptoval“ svého prvňáčka, někdo i dva. Po návratu do třídy absolvovali prvňáčci první slavnostní focení. Celoškolní akce Můj deváťák vede nejstarší žáky k pomoci těm nejmenším. Navštěvují je o přestávkách a vymýšlí pro ně speciální akce.

Deváťáci se přitom naučí zorganizovat akci, vytvořit program. O to šlo třeba při halloweenském spaní ve škole, kdy stateční dinosauři absolvovali stezku odvahy ve škole plné strašidel, vyrobili si věnečky a k odvaze jim pomohly i dobroty od maminek. Za odměnu se podívali před spaním na noční kino.

Děti už také uklízely obec, vysadily stromy, poslechly si autorské čtení v knihovně a zvládli duatlon běh a kolo. Lednový písálkův den pasuje děti na písaře a po přečtení slabikáře budou pasování na čtenáře.

První třída s paní učitelkou Marcelou Kinskou.Zdroj: Deník / Olga Vendlová

První třída s paní učitelkou Marcelou Kinskou. Foto: Deník / Olga Vendlová

První třída při čtení.Zdroj: Deník / Olga Vendlová

První třída při čtení.Zdroj: Deník / Olga Vendlová


V tištěném vydání Nymburského deníku ve středu 15. ledna představíme děti ze ZŠ ROŽĎALOVICE.

 

Vybrali jsme pro vás