deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Komunální volby 2022

Buďte připravení. Přinášíme další informace, termíny či volební systém

Děti ze Sadské letos přivítala atletka Denisa Rosolová

První školní den mají prvňáčci Základní školy Sadská ještě stále v živé paměti. Spolu s rodiči a prarodiči je přivítala paní ředitelka a žáci devátých tříd v tělocvičně. Vzácným hostem byla atletka Denisa Rosolová.

Ve třídě si pak děti povídaly s paní učitelkou a kdo už uměl nějaké písmenko, šel ho napsat na tabuli. Každý prvňáček dostal krabici plnou výtvarných potřeb a sešitů.

Děti v 1. A získávají kredity za práci navíc, a to například v podobě domácích úkolů. nebo účasti v soutěži. Za nasbírané kredity mohou jednou za dva měsíce využít různé výlety. Čtyři prvňáčci tak byli v pražském kině na pohádce.

Všichni společně absolvovali cvičení v přírodě v Bořích. Cestou sbírali kaštany, poznávali stromy a pochutnali si i na zmrzlině. Projektový den Vodyáda zvládly děti ve skupinkách a dozvěděly se zajímavosti o vodě. Na stanovištích plnily úkoly, jako ochutnávání vody, poznávání ryb a pohádek o vodě. Starší žáci prvňáčkům ukázali, jak vyčistit špinavou vodu tabletou. Navštívili také místní knihovnu.

Prvňáčci už dokáží napsat celá slova, spojovat ve slabiky, číst a sčítat a odečítat do šesti. Absolvovali vánoční vystoupení v místním kině i vánoční besídku ve třídě. V 1.B mají fotbalisty, plavkyni, šachistu a dvě basketbalistky za Sadské vosy.

Třída 1. A s paní učitelkou Naďou Prejzovou (vlevo) a asistentkou pedagoga Lucií Mikuleckou.Zdroj: Deník / Olga Vendlová

Třída 1. A s paní učitelkou Naďou Prejzovou (vlevo) a asistentkou pedagoga Lucií Mikuleckou. Foto: Deník / Olga Vendlová

Třída 1. B s paní učitelkou Lucií Sládkovou.Zdroj: Deník / Olga Vendlová

Třída 1. B s paní učitelkou Lucií Sládkovou. Foto: Deník / Olga Vendlová 

Třída 1.A při vyučování.Zdroj: Deník / Olga Vendlová

Třída 1.B při počtech.Zdroj: Deník / Olga Vendlová


V tištěném vydání Nymburského deníku ve středu 8. ledna představíme děti z Masarykovy Základní školy Dymokury.

 

Vybrali jsme pro vás