Předplatit Deník
Přihlásit

O Deníku

Vladimír Mayer

Šéfredaktor pro severní a východní Čechy

archiv Vladimíra Mayera

Když jsem si dělal ve čtvrtém ročníku na rumburském gymnáziu psychotesty, vyšlo mi, že bude pro mne nejlepší profesí právník nebo novinář. Neposlechl jsem. Šel jsem studovat do Ústí nad Labem učitelství pro střední školy obor tělesná výchova - zeměpis.

archiv Vladimíra Mayera

Jenže po promoci jsem narazil na inzerát z Deníku: „Hledáme sportovního redaktora pro Ústecký kraj“. Sport mě vždycky bavil - hrál jsem fotbal, rád jezdil na kole, chodil do fitka a pinkal badminton. Začal jsem tedy o něm psát. A tak jsem se místo učitelem stal stejně nakonec novinářem. Nejdříve tím sportovním…

archiv Vladimíra Mayera

Postupně jsem přešel do zpravodajství Deníku na pozici editora a stal se šéfredaktorem Ústeckého deníku. Po 12 letech jsem odešel „na hostování“ do vydavatelství Mafra, kde jsem vedl redakce týdeníků 5+2 na severu Čech i autorsky přispíval do MfDnes. Tři roky nových zkušeností. Po nich jsem se v létě 2016 vrátil opět do Deníku a začal řídit okresní redakce na severu Čech. Společně jsme úplně změnili jejich strukturu a hlavně začali nově vydávat týdeníky.

archiv Vladimíra Mayera

Vždy mě nejvíc bavily psát rozhovory se zajímavými lidmi. Dlouho jsem měl pravidelnou rubriku Otázky a mé rozhovory doplňoval karikaturista Radek Fetters svými kresbami. Dnes už na to bohužel nezbývá čas.

archiv Vladimíra Mayera

Kromě sportu mám ještě jednoho velkého koníčka – hudbu. Od studentských let hraji na baskytaru a před více než 20 lety jsem založil kapelu Toxic People. Při koncertech se vyřádím a hodím za hlavu všechny pracovní starosti.  Na ty se pokouším nemyslet ani při pravidelných výletech s rodinou a naším českým strakatým psem Čendou.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redakci:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků severních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: