Symbolem tohoto nárůstu je narození letos už 800. miminka. To se stalo ve středu 19. prosince časně ráno. Jubilejním novorozencem se stala Hanička Svobodová a malinké dívence i její mamince Petře přišla popřát celá delegace gratulantů. Kromě zástupců vedení nemocnice dorazili i místostarostové Bořek Černý a Stanislava Tichá. Pochopitelně nepřišli s prázdnou a pod vánočním stromečkem u Svobodů bude dárků o něco více než obvykle.

Pro maminku Petru z Milovic to byl už třetí porod. Doma v Milovicích na malou Haničku čekají dva sourozenci ve věku 4 a 2 a půl roku. A kdo má na starosti předvánoční přípravy, když maminka přiváděla na svět potomka? „Máme všechno připravené dopředu, my jsme s tím počítali. Takže je napečeno,“ usmívala se šťastná maminka. Hanka se narodila ve středu ve 3.26 ráno. Vážila 3 270 gramů a měřila 47 centimetrů.

Pro srovnání: v loňském roce se v nymburské porodnici narodilo 792 dětí. Nymburská porodnice patří mezi menší zařízení svého druhu, jde o porodnici rodinného typu a u nastávajících rodiček je oblíbená pro své domácky působící prostředí. Nabízí rozsáhlou předporodní péči od screeningových vyšetření, předporodních kurzů a přípravu až po široké spektrum těhotenských poraden, a to i rizikových. „Samozřejmostí u nás je kvalitní a odborná péče v průběhu porodu, kterou zajišťuje zkušený tým lékařů a porodních asistentek. Nabízíme rovněž různé možnosti vedení porodu s využitím relaxačních pomůcek,“ doplnil Dušan Kolařík.