S maminkou Hankou Rážovou, tatínkem a třemi bratříčky budou doma v Čelákovicích. „Když mi na Silvestra pozdě večer praskla voda, muž nechtěl věřit tomu, že už rodím. Nakonec jsme museli zavolat záchranku. Do porodnice jsme dorazili kolem druhé ráno a porod to nebyl jednoduchý. A především byl dlouhý,“ popsala Hanka, jaký zažila nezvyklý přelom roku.

Řízením osudu leží na pokoji společně s maminkou Hanou Bejčkovou z Píst, která porodila pro změnu poslední miminko narozené v Nymburce v loňském roce. Jáchym Bejček přišel na svět na Silvestra v 19.51 s mírami 3 910 gramů a 51 centimetrů.

Ilustrační foto.
První středočeské miminko roku 2024 se narodilo v Rakovníku. Jmenuje se Hanna

„Manžel žertoval, jestli nechci ještě chvilku počkat přes půlnoc, ale nakonec jsme byli rádi, že se to povedlo tak rychle,“ popisuje naopak velmi rychlý porod maminka posledního caparta roku 2023. Narážela také na to, že ve srovnání s maminkou z Čelákovic dostane od státu o 50 tisíc korun méně. Jak známo, mateřská se právě o tuto částku zvyšuje pro děti narozené v letošním roce.

Oběma maminkám přišli ve středu dopoledne popřát zástupci vedení nemocnice i města. První letošní miminko dostalo do výbavy několik hraček, a také finanční dar 1 tisíc korun od radnice. „Hlavně ať jste všichni zdraví,“ popřál starosta Tomáš Mach mamince prvního miminka roku 2024. Pěknou hračku od jednatelky nemocnice Nely Kvačkové dostala i maminka posledního loňského dítěte.