Zázrak zrození nového života zažili během roku 2010 na gynekologicko – porodnickém oddělení nymburské nemocnice 787 krát. Pro porovnání je to o 86 miminek více, než v předchozím roce a například v roce 2006 se v Nymburce narodilo 597 dětí.

K opuštění maminčina lůna se odhodlalo nejvíce novorozenců na jaře. „V minulém roce byl nejsilnějším měsícem březen, kdy u nás proběhlo osmdesát šest porodů. Nejslabším se naopak stal listopad s padesát jedním porodem,“ vyhledala údaje sestra Lenka Bílková, která záznamy pomáhá pečlivě vést.
Například v roce 2009 nejvíce miminek poprvé zakřičelo na nymburském porodním sále během července, celkem sedmdesátkrát.

Trojčata si pro porod pozvou na vyšší odborné pracoviště, kam by ale maminky měli odkázat už v prenatální poradně. S dvojčátky si bez problémů poradí a jsou na ně vybaveni v nymburské nemocnici.

Loni se drala na svět spíše v první polovině, kdy se jich v Nymburce narodilo hned šest. Dva párečky dokonce přivítali v jednom týdnu.

Nymburská porodnice je letos od Nového roku neustále v plném provozu a otevřená všem budoucím i stávajícím maminkám v očekávání. Kolik se narodí nejen dvojčátek v nymburské porodnici letos? Zatím můžeme tipovat, zda bude rok 2011 plodnější, než ten uplynulý. Jasná čísla přineseme opět za rok.