VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PODĚBRADY

Dětská hřiště mají nové a opravené prvky

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Hned několik dětských hřišť v Poděbradech aktuálně doznává poměrně viditelných změn.

Vyroste naproti Bílé Růži i Černá? Návrh je hotový

Poděbrady - Budou mít Poděbrady v brzké době novou architektonickou bránu do centra města? Svědčí o tom připravený návrh nového dvojdomu, který by měl vyrůst naproti stávající restauraci Bílá Růže přes hlavní silnici. Ponese název Černá Růže. Facebookové stránky Město Poděbrady už zveřejnily jeho vizualizaci.

Šéf Sněmovny dostal klíč od Poděbrad

Poděbrady - Na celodenní návštěvu Nymburska přijel třetí nejvyšší ústavní činitel země. Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček krátce před polednem dorazil na poděbradskou radnici, kde diskutoval se zástupci města, podnikateli, hasiči a dalšími osobnostmi.

Poděbradský výtvarník opraví nádražní podchod

Poděbrady – V letošním roce budou pokračovat opravy velkoformátových maleb, kterými se mohou kochat cestující i místní při procházení nádražního podchodu. A to buď při průchodu od lázeňského parku směrem na Žižkov, nebo při cestě mezi prvním a druhým nástupištěm vlakového nádraží. Oprav se ujme autor maleb, poděbradský výtvarník Lukáš Kladívko.

Policisté hledají patnáctiletou dívku z Poděbrad

Poděbrady - Policisté pátrají po patnáctileté Evě Benešové z Poděbrad. „Dívka odešla z místa bydliště po neshodách v rodině v pondělí v 16.30. Už dříve z domova několikrát odešla," řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Žena tajila, že je HIV pozitivní. Partnera měla i v Poděbradech

Poděbrady, Hradec Králové – Pět let ve vězení by měla strávit 24letá Alžběta Dzurková, která pět mužů ohrozila virem HIV a virovou žloutenkou typu C. Za jedním z mužů, se kterými se sexuálně stýkala, dojížděla i do Poděbrad.

Senioři z Luxoru závodí na rotopedu

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Senioři z poděbradského domu pro seniory Luxor mají unikátní závod. V rámci rehabilitace jezdí na rotopedu a pracovnice Luxoru jim sčítají ujeté kilometry. Průměrný věk závodníků je 87 let!

Známí herci dostanou v Poděbradech Křišťálové růže

Poděbrady - Spolek příznivců mluveného slova Slovo a hlas ve spolupráci s městem Poděbrady a městským kulturním centrem připravil jubilejní 55. ročník Poděbradských dnů poezie.

Tisíce lidí a motorek zaplnily Poděbrady

Poděbrady /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Mezi tisíci účastníků poděbradského aprílového zahájení motorkářské sezony byl i letitý milovník motorek Stanislav Rück z Mělníka, který do Poděbrad dorazil už po sedmé.

Motorkář zmlátil řidiče, do jehož auta narazil

Poděbrady – Takovou nehodu policisté na Nymbursku ještě zřejmě neřešili. Její aktéři jsou podezřelí hned z několika přestupků a trestného činu. Na úvod je však nutné konstatovat, že jako hlavní faktor celé události se jeví naprosto bezdůvodná agresivita dvou motorkářů.

OBRAZEM: Básníci četli až na knihamol

Už čtvrtým rokem se na začátku jara koná v poděbradské knihovně poeticko – hudební koláž s názvem Večer na knihamol. Letos tato událost připadla na úterý 28. března.

Poděbrady opraví i chodník od statku k mlékárnám

Poděbrady – Celkem jedenáct chodníků nebo jejich úseků se v letošním roce chystá na zásadní opravu. Seznam těch, kterých se opravy týkají, zveřejnila facebooková stránka Město Poděbrady.

Poděbradští houbaři mají první úlovky

Poděbrady - V sobotu 25. března se mimo domluvený roční plán na rok 2017 uskutečnila mimořádná vycházka houbařského spolku Poděbrady, která byla již druhou v tomto kalendářním roce. Letošní teplejší a poměrně deštivé březnové počasí dávalo určité šance nalézt některé časné jarní druhy hub – zejména penízovku smrkovou – jedlou a chutnou jarní houbu, která v mírných zimách roste i v lednu.

Studenti bodovali v evropské soutěži

Studenti čtvrtého ročníku oboru agropodnikání poděbradské zemědělské školy Václava Pecinová a Jaroslav Košťák dosáhli obrovského úspěchu na zemědělské soutěži mladých Evropanů v Paříži.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení