VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PODĚBRADY

Město Poděbrady leží v malebné Polabské nížině na řece Labi 50 km východně od hlavního města při dálnici D11. Nadmořská výška 190 m n.m. řadí Poděbrady mezi nejteplejší místa v republice s nejstabilnějším počasím. Město má 13 400 obyvatel a přibližně stejné množství pacientů a návštěvníků město každoročně navštíví. Historie Poděbrad sahá daleko před počátky českého státu. Původní osada "pode brody" vznikla v blízkosti brodu přes Labe. V druhé polovině 13. století získal Poděbrady český král Přemysl Otakar II., který v letech 1262 - 1268 zbudoval na strategickém místě nad řekou kamenný hrad. V pozdějších dobách a po četných úpravách byl přebudován na zámek.

Proměna sportovní haly má stát 72 milionů

Poděbrady – Městská sportovní hala Bios vedle zimního stadionu přestane v příštích týdnech a měsících plnit svoji funkci. Čeká ji generální rekonstrukce, na níž čeká už desítky let. Výsledkem by mělo být mnohem větší a příjemnější sportoviště. Jak pro samotné sportovce, tak pro příchozí diváky.

Žanetce pomáhají stovky dárců

Vrbice – Příběh sedmileté dívky z obce na Poděbradsku vybudil k pomoci přes 600 dárců z Nymburska.

Vzácný pták skončil se zraněním ve stanici

Poděbrady – Nezvyklý pták se dostal do Záchranné stanice pro zraněné živočichy na Huslíku. Přitom měl být podle všeho dávno v Africe.

FOTO: Ochotníci zkouší hru Petra Zelenky

Poděbrady - Místní Divadelní spolek Jiří Poděbrady nabídne divákům svoji první letošní premiéru. Ochotníci si k realizaci vybrali hru z pera současného dramatika a scénáristy Petra Zelenky s názvem My se vám ozveme. Vedení tvůrčího procesu se pohostinsky ujal profesionální herec a režisér Jan Nosek Novák. Více o chystané hře v jednom z příštích vydání. Snímky jsou z jedné z posledních zkoušek.

Kuriózní krádež, která se nestala

Poděbrady – Dva případy, které řešili policisté z Poděbrad, se týkaly dvou známých a oblíbených provozoven. Rozuzlení prvního z nich však asi překvapilo i je.

Chytli podezřelého z devět let staré vraždy v Poděbradech

Poděbrady – Až po devíti letech zřejmě vyjdou napovrch veškeré informace, související s trochu tajemnou vraždou z lázeňského města. Ta se stala v půlce dubna 2009 v ulici Na Chmelnici v jednom z rodinných domů. Obětí byl čtyřiadvacetiletý mladík, který měl dům pronajatý a byl nalezen s několika bodnými ranami. Objevil ho majitel domu ve chvíli, kdy byl po smrti už minimálně několik týdnů. Vrah měl tedy časový náskok.

Falešný hlídač vybíral parkovné

Poděbrady – Ojedinělý případ řeší poděbradští úředníci. Hledají oběti falešného hlídače, který měl loni v létě vybírat parkovné u místního Jezera.

Cizince podezřelého z vraždy v Poděbradech odhalil počítač v Argentině

Střední Čechy – Posun v případě vraždy, kterou středočeští kriminalisté řešili již v roce 2009, ohlásily o víkendu mezinárodní justiční orgány. Ve spolupráci s Interpolem byl v Argentině dopaden 33letý Slovák Kristian D., který je podezřelý z mordu spáchaného v Poděbradech. Tam bylo před devíti lety na jaře nalezeno v rodinném domě tělo 24letého muže s bodnými ranami. V souvislosti s tímto činem policie hledala právě Kristiana D. Ten podle informací zahraničního tisku pracoval v Jižní Americe na lodích a jako malíř.

Poděbradský most zakryjí zespoda sítě proti holubům

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Řada mostů v našem regionu je ve špatném stavu a čekají je opravy. A jak je na tom jeden z nejfrekventovanějších mostů přes Labe na Nymbursku, ten poděbradský? Vzhledem k jeho mládí jej zřejmě nečekají zásadnější úpravy. Nicméně jedna je právě nyní aktuální. 

OBRAZEM: První ročník Středočeského ekofestivalu začal v sobotu v Poděbradech

Poděbrady - První ročník ekofestivalu vypukl v Poděbradech. Pořadatelé při zahájení vyřkli přání, aby naše krajina zůstala i nadále modrá a zelená a nestala se pouze nudně šedou.

Jde do tuhého. V sobotu se hraje šlágr o první příčku

Poděbrady – Poděbradský pohár, soutěž amatérských hokejistů, pokračoval dalšími dvěma zápasy.

Děti měly úsměvy na tvářích, těšilo trenéra Martina Pánka

Poděbrady – Akce Týden hokeje se v těchto dnech koná na mnoha místech po celé republice. A zavítala také na zimní stadion do Poděbrad. Na ledě se prohánělo třicet spokojených dětí.

Za mrazu i deště putovali turisté Zimním Polabím

Poděbrady - V sobotu ráno přituhlo, dopoledne poletoval sníh a odpoledne pršelo. Takovéto počasí přivítalo účastníky druhého ročníku turistického pochodu Zimním Polabím, který v sobotu pořádal KČT Kostomlaty nad Labem.

Okradení, vytopení. Příběh seniorů z Poděbrad pokračuje

Poděbrady – Zkušenost čtyřiaosmdesátiletého Josefa a jeho ženy Jitky by zřejmě zlomila i mladší a otrlejší povahy. Loni na konci října v době, kdy byli v zahraničí na ozdravném pobytu, se do jejich domu vloupal zloděj. Způsobil požár a potopu. Co neukradl, bylo zničeno. Nešťastným seniorům se však rozhodli pomoci známí, příbuzní i lidé z místního Sokola. Vyhráno však zdaleka neměli. Přinášíme lednové pokračování příběhu. Tak, jak je popsal sám hlavní aktér.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT