VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PODĚBRADY

Město Poděbrady leží v malebné Polabské nížině na řece Labi 50 km východně od hlavního města při dálnici D11. Nadmořská výška 190 m n.m. řadí Poděbrady mezi nejteplejší místa v republice s nejstabilnějším počasím. Město má 13 400 obyvatel a přibližně stejné množství pacientů a návštěvníků město každoročně navštíví. Historie Poděbrad sahá daleko před počátky českého státu. Původní osada "pode brody" vznikla v blízkosti brodu přes Labe. V druhé polovině 13. století získal Poděbrady český král Přemysl Otakar II., který v letech 1262 - 1268 zbudoval na strategickém místě nad řekou kamenný hrad. V pozdějších dobách a po četných úpravách byl přebudován na zámek.

V Poděbradech chtějí vyvěsit rekordně vlajek

Poděbrady – Skutečně velkolepé oslavy 100. výročí založení republiky chystají v lázeňském městě. Mimo jiné chtějí ve spolupráci s agenturou Dobrý den vytvořit rekord v počtu vyvěšených státních vlajek.

Ježci v záchranné stanici mají plné misky díky dárcům

Poděbrady – Dárci se velmi rychle zapojili do projektu Plné misky ježkům. V rámci něj mohli přispět na krmení pro tato zvířata, která se pravidelně touto dobou objevují v Záchranné stanici na Huslíku u Poděbrad. Cílem bylo vybrat 20 600 korun a se sbírkou se počítalo do konce roku. Vedoucí stanice Luboš Vaněk však má vynikající zprávu.

Hradisko se podrobilo archeologickému výzkumu

Libice nad Cidlinou – Před několika dny se uskutečnil v areálu libického slavníkovského hradiska archeologický výzkum. Celé bádání vedl ředitel pražského Archeologického ústavu Akademie věd Jan Mařík.

V Poděbradech chystaná koalice stále jedná

Poděbrady – Středeční večer, kdy došlo k dalšímu jednání avizované nové koalice v lázeňském městě, ještě nebyl tím klíčovým. Koaliční dohoda zatím nebyla podepsána a zástupci všech tří stran a hnutí hovoří ve společném prohlášení velmi neurčitě o personálním obsazení vedení radnice. Podle jejich slov se v této fázi jedná o programových věcech.

Část Poděbrad bude v neděli bez vody

Poděbrady – Poměrně zásadní přerušení dodávky pitné vody čeká tuto neděli část lázeňského města a některých přilehlých čtvrtí. Zpráva se týká také obcí Přední a Písková Lhota nebo Sokoleč. Na situaci upozorňují Vodovody a kanalizace (VaK) Nymburk, které také zajistí přistavení cisteren na potřebná území.

Seniorka dostala k narozeninám 97 gerber

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - V pondělí 8. října v novém domově pro seniory Hvězda oslavila neuvěřitelné 97. narozeniny paní Evženie Janáková, rodačka ze Sadské. Na oslavu jí přišla blahopřát její rodina, především dcera Jaroslava s vnučkou Renatou, vedení a personál celého domova.

Langr: Volební zákon jednání bez vítěze umožňuje

Poděbrady /ROZHOVOR/ - Co na dosavadní jednání o koalici říká dosavadní starosta Ladislav Langr?

Zvrat v Poděbradech! Starostou už zřejmě nebude Langr

Poděbrady – Překvapivě se ubírají jednání o nové koalici v lázeňském městě. Jasným vítězem voleb je hnutí Volba pro Poděbrady dosavadního starosty Ladislava Langra. On sám získal i nejvyšší počet hlasů jako lídr kandidátky. Přesto všechno nyní nasvědčuje tomu, že po dvou volebních obdobích jej ve funkci vystřídá někdo jiný. Podle neoficiálních informací by to měl být Jaroslav Červinka. Lídr hnutí STAN, do současnosti referent odboru dopravy. V minulosti 12 let starosta Dymokur.

Referendum o bazénu je neplatné

Poděbrady – Souběžně s komunálními volbami se v Poděbradech konalo také obecní referendum. To by v případě úspěchu zavazovalo budoucí zastupitele, aby ve městě vybudovali krytý bazén o délce 25 metrů se šesti dráhami v období od dvou do pěti následujících let. Jenže nic takového budoucí samosprávu nezavazuje.

V Poděbradech budou hlasovat také o bazénu

Poděbrady – Nový krytý městský bazén by podle svých vyjádření chtěly prakticky všechny strany a hnutí zastoupené v poděbradské samosprávě. Většina však uznává, že město na stavbu v současné době nemá peníze, dotační titul je v nedohlednu a zadlužit se starosta odmítá.

Posprejovaný starosta budí vášně

Poděbrady - V minulém týdnu zatím neznámý vandal dost razantním způsobem postříkal kancelář a kandidáty hnutí Volba pro Poděbrady současného starosty Ladislava Langra. Ano, jeho podobizna neušla svérázné úpravě a pod ní nápisu STB.

V Luxoru přivítali slovinského velvyslance

Poděbrady - Na pozvání vedení místního Domova pro seniory Luxor přijel do Poděbrad slovinský velvyslanec Leon Marc. „Chceme tímto způsobem pokračovat v seznamování našich klientů s evropskými zeměmi. V minulosti k nám například zavítali zástupci Slovenska, Ukrajiny, Dánska, Norska nebo Velké Británie,“ uvedl ředitel Domova Jaromír Novák.

Soundtrack posílil Poděbrady, politici si před volbami vjíždí do vlasů

Poděbrady - Klidné lázeňské město s lidmi popíjejícími minerální vodu. Tak si možná nezasvěcený pozorovatel představuje Poděbrady. Před volbami to tady je ovšem trochu jinak. Nebývale to vře, bohužel z té negativní strany.

Strážníci v Poděbradech rekapitulují: 215 botiček, 150 psů bez pána

Poděbrady - Strážníci sesumírovali své služby za loňský rok v Poděbradech. V průběhu roku řešila městská policie celkem 2530 přestupků proti veřejnému pořádku. Zapsáno bylo 591 případů volného pobíhání psů, 191 událostí, kdy bylo znečišťováno veřejné prostranství, a 250 situací poškozování veřejné zeleně.

Před celníky řidič utekl od auta s kilem marihuany

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Nečekané obrátky nabrala u Poděbrad práce královéhradeckých celníků, k jejichž úkolům patří mimo jiné kontroly dálničních známek na celém zpoplatněného úseku dálnice D11 – včetně území středních Čech. O takové kontrole, která se vyvinila v honičku v autech i po svých, informovala v úterý mluvčí královéhradeckých celníků Jitka Fajstavrová. S tím, že k události došlo „v minulých dnech“.

Poděbradům start vyšel

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Poděbrad (v bílém) v prvním kole Krajské ligy zvítězili na svém ledě nad vlašimskými Rytíři 4:2. 

Do sezony jdou s novým trenérem i posilami

Poděbrady - Po téměř šesti měsících se znovu rozjíždí hokejová Krajská liga mužů. Oproti loňskému ročníku pouze s jedinou změnou ve složení týmů (PZ Kladno nahradily ve skupině západ Kralupy nad Vltavou), avšak podle nových pravidel ledního hokeje.

Hudebníci na Soundtracku fascinovali u jezera i v parku

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Velkolepý, hudebně skvělý, divácky vyhledávaný a s optimistickými plány do budoucna. I tak lze charakterizovat oficiálně druhý ročník festivalu filmové hudby Soundtrack, který od čtvrtka do neděle hostilo lázeňské město na sedmi scénách. 

Soundtrack odšpuntovali ďáblové z Čechomoru

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Nejprestižnější kulturní akce letošního léta je v plném proudu. Odstartovala ve čtvrtek odpoledne. Hlavními hvězdami dne byli v mobilní hale u Jezera matadoři z Čechomoru.

Soundtrack přivítá i tanečníky ze Star Dance

Poděbrady - Letošní Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack otevře své brány ve velkém stylu, a to už zítra. Hlavní program nabitý světovými koncertními premiérami velkých jmen hudebního světa podtrhne bohatý doprovodný program pro celou rodinu a zdarma přinese vedle koncertů, filmů či multimédií také řadu dalších aktivit.

Muž byl obviněn ze znásilnění dívky v Poděbradech

Poděbrady – Jeden z nejzávažnějších zločinů, který se letos na Nymbursku odehrál, policisté vyřešili v řádu desítek hodin. Za mřížemi skončil sedmatřicetiletý muž, který se pokusil znásilnit mladou ženu, která se v neděli časně ráno vracela domů.

Poděbrady mají novou pláž. Stánek s občerstvením vyrostl na hromadě písku

Poděbrady - Výstavba nového stánku Streetfood se uskutečnila během několika dní u cyklostezky na Labském nábřeží. Desítky zvědavců se tak mohly už v sobotu sejít na slavnostním křtu nového kontejnerového bistra v Poděbradech, které leží uprostřed ostrova písku jako středomořská oáza klidu a pohody. Návštěvníky přitom láká nejen na kvalitní jídlo a pití, ale i letní kino.

Soundtrack má do Poděbrad přilákat 60 tisíc návštěvníků

Poděbrady /MAPA/ – Čechomor, Eric Serra, hudba ze Svěrákových filmů v podání Ondřeje Soukupa a řada dalších hudebních vystoupení doplněných o filmové projekce nebo například vizuální projekce na poděbradský zámek. Nabitý program druhého ročníku festivalu filmové hudby a multimédií jsme už v minulých dnech představili. Dnes přinášíme další zajímavosti včetně dopravních omezení a rozmístění jednotlivých scén.

Soundtrack Poděbrady umožní zažít peklo i světovou premiéru

Střední Čechy – Uskuteční se potřetí, ale předchází ho pověst, jako by se konal již odjakživa. Soundtrack Poděbrady. Sklonek prázdnin bude v lázeňském městě opět patřit mezinárodnímu festivalu filmové hudby a multimédií, nabízejícího pestrou paletu zážitků pro uši i oči. 

Cyklověž začne zkušební provoz na konci srpna

Poděbrady – Několik odkladů kvůli dotaci, vysvětlování kvůli bezpečnému fungování, ale už stojí a za dva týdny by měla začít fungovat. Řeč je o cyklověži, tedy proskleném parkovacím místě pro bicykly vedle poděbradského nádraží. „Zkušební provoz by měl začít 30. srpna,“ uvedla Lenka Hotovcová, mluvčí poděbradské radnice. První cyklisté budou moci svá kola bezpečně uložit v 9 hodin ráno.

V kostele zazněly Dvořákovy Biblické písně

Poděbrady - V rámci 22. ročníku kongresu křesťanských esperantistů se uskutečnil v místním evangelickém kostele komorní koncert.

Hradisko patřilo hledačům pokladů

Libice nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Už podeváté v posledním desetiletí zavítali do areálu místního slavníkovského hradiska lovci pokladů.

Při Soundtracku vyroste u jezera hala pro tisíce lidí

Poděbrady – Zřejmě nejprestižnější kulturní akce letošního roku v našem regionu se nezadržitelně blíží. Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack přichystal nejen pro místní řadu překvapení, z nichž některé nyní odkrývá.

Divadelníci z Libice získali v Hronově Cenu Pavla Dostála!

Libice nad Cidlinou, Hronov - V rámci slavnostního zahájení letošního 88. ročníku festivalu Jiráskův Hronov byla opět udělena Cena Pavla Dostála. Rozhodnutím festivalového výboru se jejím držitelem stal Divadelní spolek Vojan Libice nad Cidlinou.

Na výstavě Oty Hofmana nechybí ani kouzelná buřinka Pana Tau

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Kdo by neznal černý deštník a buřinku Pana Tau, vševědoucí Centrální mozek lidstva, nebo roztomilé chobotničky z druhého patra? Výstava s názvem Ota Hofman 90 představuje souhrn všech ikonických děl známého českého spisovatele a scénáristy. Oslavit výročí jeho nedožitých jubilejních narozenin mohou nyní i návštěvníci městské knihovny v Poděbradech, kde je výstava k vidění do konce srpna.

Plachty, nahrávka a avokádo. Výstava Julie Slauky nutí návštěvníky k zamyšlení

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Hlas bez těla, který dokola opakuje prázdné fráze. Hledání vlastní identity na pruhu plátna. Výstava konceptuálního umění s názvem You’ll Get Used to It, tady v překladu Zvykneš si, je nyní k vidění v poděbradské nezávislé galerii G18.

Na hudební festival Kafíčkotek zavítali Finové i skateboardisté

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Rock, funk, hip hop nebo reggae. Poslední červencový víkend v Poděbradech patřil už tradičně dobrému jídlu, pití a hlavně rozmanité hudbě. Pouliční festival Kafíčkotek letos navíc návštěvníkům nabídl jak pohodovou atmosféru u pódia, tak i bohatý doprovodný program ve městě.

Bude se konat technopárty znovu u Poděbrad?

Nymbursko - Na sociálních sítích vyplavaly na povrch informace o chystané technopárty. Policie Nymburk obeslala bezmála osmdesát starostů v regionu s informacemi o možném konání. Bude toto setkání technařské komunity opět jako vloni poblíž Osečku?

Malování obrazů je pro mě terapie, tvrdí umělkyně Klára Modrá

Poděbrady /ROZHOVOR/ - Sama o sobě říká, že je výtvarný samorost a dobrodruh. Svou tvorbu nevnímá ani jako profesi, ani jako koníček, ale jako součást ji samotné. Se skupinou Létající koberec zpívala na festivalech jako Sázavafest nebo Colours of Ostrava. Výstava abstraktních obrazů Kláry Modré s názvem Přijetí je nyní k vidění v poděbradské Městské knihovně.

AKTUALIZOVÁNO

V Poděbradech se swingovalo i na Kabáty

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Velkolepá přehlídka, která rozhýbala do rytmu swingu a jazzu jak děti, tak dospělé. To byl sedmý ročník festivalu Poděbradské swingování, který letos návštěvníkům nabídl opravdu bohatý program.

Zlodějka kradla na pumpě. Poznáte ji?

Poděbrady – Policisté se obracejí na veřejnost s prosbou o pomoc při identifikaci ženy na snímku. Ta měla 28. června na poděbradské čerpačce Robin Oil odcizit z nezamčené kanceláře dámskou peněženku.

Šumný Jadran přilákal do Poděbrad i Davida Vávru

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Tvůrci oblíbeného televizního seriálu Šumné stopy zavítali do Galerie Ludvíka Kuby a prozradili, jaké historické stavby českých architektů by při návštěvě Chorvatska neměly uniknout ničí pozornosti.

Poděbradští hlasují o tom, které osobnosti ocenit

Poděbrady – Pracovní skupina zveřejnila seznam 64 lidí, z nichž místní rozhodují hlasováním o tom, kterých 25 osobností bude oceněno.

Čerstvá Miss Polabí nazpívala CD ve stylu 60. let

Poděbrady – Nela. Tak prostě se jmenuje CD, které před několika dny ve studiu nazpívala aktuální Miss Polabí Nela Dobiášová.

OBRAZEM: Barvy léta u Jezera opět vyšperovaly Tři sestry

Poděbrady - Hudební festival Barvy Léta znovu rozvířil stojaté vody areálu poděbradského Jezera. Již sedmnáctý ročník se letos nesl zejména v duchu punku. „Počasí dneska přeje, cítím pozitivní vibrace,“ zhodnotil kladně atmosféru festivalu Tomáš, který sem společně s přáteli dorazil až z Jeseníku. Ne všichni návštěvníci ale byli s připraveným programem spokojeni.

Poznáte muže, který krade kolo? Volejte policii

Poděbrady – Kamery zachytily v lázeňském městě muže přímo při krádeži kola. Policisté nyní zveřejnili jeho snímky a žádají veřejnost pomoc při identifikaci.

Začala výstava o architektech, kteří změnili Chorvatsko

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Strávit dovolenou v Chorvatsku je každoročně plán tisíců lidí. Jak a proč se ale tato destinace stala mezi Čechy tak populární? Na tuto otázku odpovídá výstava s názvem Čeští architekti a počátky turistiky na chorvatském Jadranu, která je aktuálně k vidění v Galerii Ludvíka Kuby.

Ptáčata unikla nožům kombajnu, ekologové jim pomohli

Poděbrady – Začínající žně sebou každoročně bohužel přináší tragédie ze zvířecí říše. Jedné takové se v těchto dnech podařilo zabránit ochráncům přírody ze Záchranné stanice na Huslíku u Poděbrad. Díky jejich zásahu jsou stále naživu ptáčata motáka lužního.

Sokolka Markéta Rožová: Teprve až se budou všichni lidé hýbat, tak bude dobře

Poděbrady /ROZHOVOR/ - Pražské Vršovice zaplnili první týden v červenci sokolové z celé republiky i ze zahraničí, například ze Slovinska, Austrálie nebo Kanady. Na letošním XVI. všesokolském sletu vystoupili i cvičenci jednoty Sokol Poděbrady. "Náš poděbradský Sokol šlape bezvadně," vysvětluje Markéta Rožová, která ve svých osmasedmdesáti letech předcvičuje poděbradskou Věrnou gardu.

OBRAZEM: V Osečku vyrostl nový maják u přívozu

Oseček – Místní přívoz se má dočkat řady změn v souvislosti se zbudováním přístavišť pro rekreační lodě v nedalekých městech, například Poděbradech či Kolíně. Jednu zásadní změnu si však mohou příchozí prohlédnout už nyní. Na břehu se do výšky tyčí nový dřevěný maják.

Zájemci si přišli do kavárny namalovat obrazy

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Štětce, barvy, plátna. To všechno bylo připravené pro návštěvníky výstavy obrazů Moniky Schmidtové s názvem Zkus to taky! v poděbradské kavárně Na cestě. Zájemci z řad dětí i dospělých si tak mohli na konci dne odnést svůj vlastní originální výtvor.

Bílá paní opět okouzlila lázeňské hosty

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Projít bránou času a pohlédnout na historii prvorepublikových lázní očima místních obyvatel. V doprovodu Bílé paní a jejích dobových společníků to je na pravidelných kostýmových procházkách opět možné.

Legionáři oživili zahájení prvorepublikové výstavy

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Den vzniku československého státu je ještě měsíce v nedohlednu, oslavy výročí jsou už ale dávno v plném proudu. Okamžik, kdy se začaly pro naši zemi psát nové dějiny, si ve čtvrtek připomnělo i Polabské muzeum v Poděbradech novou výstavou s názvem První republika – 100 let samostatného státu.  

Nadjezdy a křižovatky. Doprava v Poděbradech se má změnit

Poděbrady – Lázeňské město má zpracován generel dopravy. Což je dokument, který mimo jiné informuje o zásadních chystaných změnách v dopravě. Ty nejzásadnější pak vypichují neoficiální stránky Město Poděbrady. Některé změny se dají nazvat revolučními. Ta nejzásadnější se shodou okolností týká právě ulice Revoluční.

Beseda s generálem zaplnila knihovnu

Poděbrady - Jak bezpečný je svět, ve kterém dnes žijeme? Tuto otázku položil Andor Šándor posluchačům přednášky, která se konala v poděbradské městské knihovně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT