VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PODĚBRADY

Město Poděbrady leží v malebné Polabské nížině na řece Labi 50 km východně od hlavního města při dálnici D11. Nadmořská výška 190 m n.m. řadí Poděbrady mezi nejteplejší místa v republice s nejstabilnějším počasím. Město má 13 400 obyvatel a přibližně stejné množství pacientů a návštěvníků město každoročně navštíví. Historie Poděbrad sahá daleko před počátky českého státu. Původní osada "pode brody" vznikla v blízkosti brodu přes Labe. V druhé polovině 13. století získal Poděbrady český král Přemysl Otakar II., který v letech 1262 - 1268 zbudoval na strategickém místě nad řekou kamenný hrad. V pozdějších dobách a po četných úpravách byl přebudován na zámek.

Miss Polabí ovládla krásná Nela z Poděbrad

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Už po dvanácté se konal finálový večer soutěže Miss Polabí, který i tentokrát hostil sál poděbradského divadla Na Kovárně. Během tříhodinového programu tryskaly emoce jak z pódia od soutěžících dívek, tak z hlediště, kde měly slečny podporu svých blízkých. Odborná porota se pak zcela jednomyslně shodla, že nejkrásnější a nejtalentovanější dívkou a tedy Miss Polabí 2018 se má stát třináctiletá Nela Dobiášová z Poděbrad.

OBRAZEM: Hotelovka oslavila padesátku pojídáním knedlíků

Poděbrady - Důstojná a zároveň rozpustilá byla víkendová oslava Hotelové školy. Ta slavila na kolonádě 50 let od založení. Na své si přišli pozvaní i náhodní kolemjdoucí. 

Miss Polabí dostane korunku už v neděli

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Už v neděli se v divadle Na Kovárně uskuteční finálový večer letošního ročníku soutěže. Soutěžící už vědí, jak vypadají letošní korunovační klenoty. Diadém elfí královny se rozhodla vytvořit kolínská šperkařka Jitka Slavíková, která i letos věnuje originální korunky pro vítězky soutěže.

Labuťáka Bohouše skřípla vrata, labuť bojuje o život mláďat

Poděbrady – Příběh labutího páru sídlícího dlouhá léta v místní plavební komoře dostal minulý týden tragický nádech. Vývoj v těchto dnech však dává naději, že by se ze zvířecí story mohl stát silný příběh s relativně dobrým koncem.

Run for Help letos pomohl dvěma dětem

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Téměř tisícovka dětí a dospělých běžela v neděli v Poděbradech pro dobrou věc. Finanční pomoc dětem s postižením je totiž hlavním cílem charitativního závodu Run for Help Poděbrady. Letošního čtvrtého ročníku se za letního počasí zúčastnilo celkem 970 běžců v rodinném běhu na 3 kilometry a v hlavním závodu na 10 kilometrů.

Gloriet asi získá peníze na opravu

Poděbrady – Poděbradský altán uspěl v hlasování mezi 220 projekty na stránkách Pro památky.

FOTO: Letiště Blata zažilo Kouty Fest

Kouty u Poděbrad - Tahounem Kouty festu, který organizátoři umístili na malé letiště Blata, byl bezesporu originální písničkář Xavier Baumaxa. Ten se ocitnul v obležení převážně regionálních rockových skupin jako například Flat Fly, Qwil, Pištův sklep nebo Diesel.

Poděbradské jezero zahájilo koupací sezónu

Poděbrady – Vstupné za 50 korun, pro seniory a děti za 30 korun. Rodinná vstupenka pro rodiče s nejvýše třemi dětmi do 15 let za 120 korun. To jsou jedny z nejzásadnějších informací pro tisíce lidí, kteří každoročně využívají letní počasí ke koupání v nejvyužívanější vodní ploše v regionu. Tedy v poděbradském jezeru.

Pavel Šticha připomíná rok 1968

Praha, Poděbrady - U příležitosti uplynutí padesáti let od událostí pražského jara byla v kapli Italského kulturního institutu v pražské Vlašské ulici otevřena fotografická výstava nazvaná Praga 1968. K vidění je více než 100 snímků, jejichž autorem je český fotograf Pavel Šticha, původem z Poděbrad.

Poděbrady hledají osobnosti

Poděbrady – Město hledá osobnosti, které ocení v říjnu v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa.

Koncerty, snídaně i módní přehlídka zahájily lázeňskou sezónu

Poděbrady – Už dlouho nebylo na lázeňské kolonádě tak rušno, jako uplynulý víkend. Celá série akcí se uskutečnila v rámci slavnostního zahájení lázeňské sezóny. Od pátku do neděle si příchozí mohli vybrat, zda si zajdou poslechnout některý z koncertů na mobilní scénu vedle kongresového centra, či se budou kochat ve znovuotevřené Galerii Ludvíka Kuby novou výstavou. Nebo třeba zda v sobotu ráno vyrazí s dekou na piknik k soše TGM a podpoří tak akci hotelové školy propagující férové snídaně.

Fanoušci Čechům fandí, ale příliš nevěří

Poděbrady, Kodaň – Čeští hokejisté letos na šampionát do Dánska určitě necestovali v roli favoritů. Řada nováčků, mladý tým, porážky v přípravě. Naproti tomu hvězdný výběr Švédů, tým čerstvých olympijských vítězů z Ruska a jako vždy hráči z NHL vyztužená Kanada.

Před školou zasadili strom Olgy Havlové

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Manželka prvního českého prezidenta Olga Havlová by se letos dožila 85 let. Výbor dobré vůle, který zakládala, se rozhodl památku této osobnosti připomenout akcí, při níž bude po celé zemi během roku vysázeno 85 stromů, které ponesou jméno někdejší první dámy.

Hotelovka slaví výročí. Budou se jíst knedlíky na čas

Poděbrady – Nezapomenutelný narozeninový happening a gastronomický festival. Tak mluví organizátoři o chystaných oslavách 50. výročí existence Hotelové školy v lázeňském městě. Vedle řady dalších zajímavostí se mohou kolemjdoucí přihlásit do velké otevřené soutěže v pojídání plněných knedlíků se zelím a cibulkou. Celá akce se uskuteční v sobotu 9. června a ponese název School Food Fest.

Lékaři bez hranic se představují v centrech Poděbrad i Nymburka

Poděbrady, Nymburk - Rušno je už od úterka na poděbradské lázeňské kolonádě. Stejně tak se budou dít zajímavé věci od pondělí do středy na náměstí Přemyslovců v centru Nymburka. Důvod je v obou případech stejný: interaktivní výstava organizace Lékaři bez hranic, která přitahuje obrovský zájem veřejnosti.

Pouť nabídla zábavu i setkání na hradisku

Libice nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Uplynulý víkend se v Libici a širším regionu nesl ve znamení svatovojtěšské pouti. Tradiční lidová a oblíbená slavnost přilákala velké množství lidí všeho věku, ale ostatně jako vždy převládala mladší generace.

Poděbradský PolyComp stál 65 milionů

Poděbrady – Jedna z letos největších středočeských transakcí s nemovitostmi. Tím se může pyšnit prodej poděbradského areálu PolyComp v obchodní zóně v Kluku.

OBRAZEM: Číšníci s tácy běhali po kolonádě

Poděbrady – Soutěž číšníků na překážkové trati přímo na lázeňské kolonádě. Výtvory budoucích kuchařů a cukrářů. To vše bylo součástí 12. ročníku soutěžní přehlídky gastronomických škol Gastro Poděbrady 2018, který se tradičně uskutečnil v lázeňském městě. 

Poděbrady patřily poezii a mluvenému slovu

Poděbrady - Šestapadesátý ročník festivalu uměleckého přednesu poezie a prózy Poděbradské dny poezie vyvrcholil v neděli v lázeňském městě na Labi. V Zámeckém biografu se uskutečnil Koncert laureátů Fóra přednesu poezie a prózy. Ti nejlepší recitátoři si odtud odnesli mnohá ocenění.

Skláři už připravují korunky pro Miss Polabí

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Castingy, z nichž vzešel výběr dívek pro finálový večer letošního ročníku Miss Polabí, jsou u konce. Dívky se o titul utkají za několik týdnů tradičně v poděbradském divadle Na Kovárně.

Hygienici byli v čínské restauraci zděšeni

Poděbrady - Špinavé podlahy a povrchy v přípravně, skladu a hygienickém zázemí personálu. Mastná špína, zbytky potravin, prach. To je část výsledku kontroly pracovnic Krajský hygienické stanice v čínské restauraci Hong Kong v centru Poděbrad.

Poděbradské nádraží začala hlídat bezpečnostní služba

Poděbrady – Na poděbradském nádraží se objevili zaměstnanci bezpečnostní agentury. Jako první na to upozornily stránky Město Poděbrady.

Zemřel Jaroslav Vondruška mladší

Libice nad Cidlinou – Některé zprávy se špatně čtou a některé věty se ještě hůře píší. Z našeho světa ve věku 46 let odešel před několika dny dlouholetý člen Divadelního spolku Vojan Libice nad Cidlinou Jaroslav Vondruška mladší.

Cyklověž v Poděbradech začne růst každým dnem

Poděbrady /INFOGRAFIKA/ – Biketower. Cyklověž. Úschovna kol. Několik různých slov pro jeden projekt. Aktuálně stavbu prosklené úschovny vyhlíží v Poděbradech. Po ročním odkladu by stavba měla začít v řádu dnů.

Babiš: Kraj s nárůstem obyvatel má dostávat více peněz

Poděbrady – Premiér v demisi Andrej Babiš podpoří změnu koeficientu pro přerozdělování peněz jednotlivým krajům. Středočeský kraj by tak měl dosáhnout na více peněz ze státního rozpočtu než dosud. Řekl to po skončení výjezdu vlády do největšího českého regionu na tiskové konferenci v Poděbradech.

Závodníci vybrali pro Speciální školu 7 tisíc korun

Poděbrady, Žíželice – Co mají společného profesionální rallye tým jezdce Václava Dunovského a Speciální škola v Poděbradech? Obě organizace sídlí v lázeňském městě. A ta první pomohla nyní významně té druhé.

Školáci vytvořili učebnici o bezpečnosti

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – V místním Kulturním a informačním centru byl vyhodnocen letošní ročník literárně výtvarné soutěže s názvem Víte dosti k bezpečnosti.

Divadlo pomáhalo v Libici

Libice nad Cidlinou - Benefiční kulturní akce se konala v pátek 16. března v Libici nad Cidlinou. Večer provázela díla výtvarná, dramatická a pěvecká.

Kulturní památka s asijskou tržnicí. To je Záložna

Poděbrady – Ministerstvo kultury prohlásilo budovu na poděbradském náměstí památkou. Město z toho nejásá.

Festival pomůže poděbradské Speciální škole

Libice nad Cidlinou – V prostorách místního kulturního domu se bude konat benefiční festival nazvaný Divadlo pomáhá. Uskuteční se příští pátek 16. března. Celá akce podpoří Speciální školu v Poděbradech. 

OBRAZEM: Hasiči cvičili na Labi záchranu tonoucího

Poděbrady – Právě v těchto dnech hrozí nebezpečí propadnutí na ledu asi nejvíce z celého roku. Počasí, kdy je Labe ještě pokryto vrstvou ledu, využili také profesionální hasiči k tomu, aby si v praxi zkusili případnou záchranu tonoucího.

V Poděbradech ocenili letce, skauty, ale i pedagogy, sportovce a podnikatele

Poděbrady - Galavečer, při němž starosta města předal ocenění občanům města, se už 14. rok koná u příležitosti Dne Poděbrad. Letos ceny dostali umělci, pedagogové a vychovatelé dětí a mládeže za svou dlouholetou činnost, ale také mladí a nadějní sportovci za vzornou reprezentaci. Především ti jistě ocenili výběr moderátora galavečera. Byl jím český sportovní redaktor a televizní komentátor Petr Vichnar. 

Hypermarket přepracoval plány na stavbu u nadjezdu

Poděbrady – Obchodní řetězce stále usilují o stavbu hypermarketů v lázeňském městě. Novinkou je přepracovaný plán týkající se lokality u nadjezdu, kde chce svůj obchod už několik měsíců stavět řetězec Kaufland. 

Krahujec je zpátky ve volné přírodě

Poděbrady – Dva odlišné ptačí příběhy zažívají v těchto dnech v Záchranné stanici pro zraněné živočichy na Huslíku. V prvním případě jde bohužel o život. Do stanice se dostal zvonohlík zahradní, se kterým se u nás v zimě potkáme vzácněji. Zůstávají zde jen malá hejna nebo jednotliví ptáci.

Barvy léta opět přivítají Tři sestry

Poděbrady – Oblíbený letní festival Barvy léta se uskuteční už po sedmnácté. Pokud návštěvníci očekávají nějakou zásadní změnu v dramaturgii nebo místě konání, tak se letos rozhodně nedočkají.

Lesní školka bude i v Poděbradech

Poděbrady – Trend zřizování lesních školek postupuje i na Nymbursku. Nová lesní školka otevře za měsíc v lokalitě Na Hrázi. Jejím provozovatelem bude kolínská společnost Prostor plus.

Premiéra pobavila a zároveň donutila k zamyšlení

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - První letošní premiéru nachystal poděbradský Divadelní spolek Jiří. Pod vedením profesionálního herce a režiséra Jana Noska Nováka ochotníci nastudovali ironickou, až hořkou komedii Petra Zelenky s názvem My se vám ozveme.

Proměna sportovní haly má stát 72 milionů

Poděbrady – Městská sportovní hala Bios vedle zimního stadionu přestane v příštích týdnech a měsících plnit svoji funkci. Čeká ji generální rekonstrukce, na níž čeká už desítky let. Výsledkem by mělo být mnohem větší a příjemnější sportoviště. Jak pro samotné sportovce, tak pro příchozí diváky.

Žanetce pomáhají stovky dárců

Vrbice – Příběh sedmileté dívky z obce na Poděbradsku vybudil k pomoci přes 600 dárců z Nymburska.

Vzácný pták skončil se zraněním ve stanici

Poděbrady – Nezvyklý pták se dostal do Záchranné stanice pro zraněné živočichy na Huslíku. Přitom měl být podle všeho dávno v Africe.

FOTO: Ochotníci zkouší hru Petra Zelenky

Poděbrady - Místní Divadelní spolek Jiří Poděbrady nabídne divákům svoji první letošní premiéru. Ochotníci si k realizaci vybrali hru z pera současného dramatika a scénáristy Petra Zelenky s názvem My se vám ozveme. Vedení tvůrčího procesu se pohostinsky ujal profesionální herec a režisér Jan Nosek Novák. Více o chystané hře v jednom z příštích vydání. Snímky jsou z jedné z posledních zkoušek.

Kuriózní krádež, která se nestala

Poděbrady – Dva případy, které řešili policisté z Poděbrad, se týkaly dvou známých a oblíbených provozoven. Rozuzlení prvního z nich však asi překvapilo i je.

Chytli podezřelého z devět let staré vraždy v Poděbradech

Poděbrady – Až po devíti letech zřejmě vyjdou napovrch veškeré informace, související s trochu tajemnou vraždou z lázeňského města. Ta se stala v půlce dubna 2009 v ulici Na Chmelnici v jednom z rodinných domů. Obětí byl čtyřiadvacetiletý mladík, který měl dům pronajatý a byl nalezen s několika bodnými ranami. Objevil ho majitel domu ve chvíli, kdy byl po smrti už minimálně několik týdnů. Vrah měl tedy časový náskok.

Falešný hlídač vybíral parkovné

Poděbrady – Ojedinělý případ řeší poděbradští úředníci. Hledají oběti falešného hlídače, který měl loni v létě vybírat parkovné u místního Jezera.

Cizince podezřelého z vraždy v Poděbradech odhalil počítač v Argentině

Střední Čechy – Posun v případě vraždy, kterou středočeští kriminalisté řešili již v roce 2009, ohlásily o víkendu mezinárodní justiční orgány. Ve spolupráci s Interpolem byl v Argentině dopaden 33letý Slovák Kristian D., který je podezřelý z mordu spáchaného v Poděbradech. Tam bylo před devíti lety na jaře nalezeno v rodinném domě tělo 24letého muže s bodnými ranami. V souvislosti s tímto činem policie hledala právě Kristiana D. Ten podle informací zahraničního tisku pracoval v Jižní Americe na lodích a jako malíř.

Poděbradský most zakryjí zespoda sítě proti holubům

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Řada mostů v našem regionu je ve špatném stavu a čekají je opravy. A jak je na tom jeden z nejfrekventovanějších mostů přes Labe na Nymbursku, ten poděbradský? Vzhledem k jeho mládí jej zřejmě nečekají zásadnější úpravy. Nicméně jedna je právě nyní aktuální. 

OBRAZEM: První ročník Středočeského ekofestivalu začal v sobotu v Poděbradech

Poděbrady - První ročník ekofestivalu vypukl v Poděbradech. Pořadatelé při zahájení vyřkli přání, aby naše krajina zůstala i nadále modrá a zelená a nestala se pouze nudně šedou.

Jde do tuhého. V sobotu se hraje šlágr o první příčku

Poděbrady – Poděbradský pohár, soutěž amatérských hokejistů, pokračoval dalšími dvěma zápasy.

Děti měly úsměvy na tvářích, těšilo trenéra Martina Pánka

Poděbrady – Akce Týden hokeje se v těchto dnech koná na mnoha místech po celé republice. A zavítala také na zimní stadion do Poděbrad. Na ledě se prohánělo třicet spokojených dětí.

Za mrazu i deště putovali turisté Zimním Polabím

Poděbrady - V sobotu ráno přituhlo, dopoledne poletoval sníh a odpoledne pršelo. Takovéto počasí přivítalo účastníky druhého ročníku turistického pochodu Zimním Polabím, který v sobotu pořádal KČT Kostomlaty nad Labem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT